V úvodním jarním kole fotbalové ligy na sebe narazili nedávní finalisté zimní Tipsport ligy. V jejím finále vyhrálo Brno, v sobotu si tuhle důležitější výhru připsali Bohemians Praha. 

Zápas byl od počátku opatrný, bez větších šancí. Postupně přece jen větší iniciativu v útoku projevili domácí Bohemians, ale ti ani z bezprostřední blízkosti v solidních šancích netrefovali míč, svými střelami pak míjeli brněnskou bránu. Paradoxně tak na střely na bránu vyhrála Zbrojovka. 

Jediný gól padl v 63. minutě, kdy si Dominik Mašek ve vápně Zbrojovky pokopnul míč, pak si "šikovně" naběhl na nohu brankáře Melichárka a rozhodčí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil sám Mašek a nedal brněnskému brankáři šanci.

Pro Brno svitla naděje o tři minuty později, když byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Luts. Pětadvacet minut přesilovky však Zbrojovka nevyužila. Měla sice územní převahu, soupeře tlačila, ovšem zádnou Vyloženou šanci si nevytvořila. 

Trenér Brna Roman Pivarník tak v den svých narozenin dárek v podobě vítězství nedostal. Ale s celkovým herním projevem byl nakonec docela spokojený:" V utkání byly dobré věci, ale od ofenzivních hráčů chci větší snahu prosadit se individuálně, jít do vápna. To mi chybělo. Co se týče kombinace a hry samotné, bylo to slušné. Do Ďolíčku jsem se těšil, prožil jsem tu dva krásné roky, ale potřebovali jsme udělat výsledek a to se nám nepodařilo. Musíme pracovat dál a získat body v dalším zápase."

Tak doufejme, že v příštích zápasech k "dobré známce" za umělecký dojem přidají hráči i nějaký ten gól, v lepším případě pak body.