Zbrojovka padla s Líšní. Porážka s rivalem trenéra Machálka zklamala

Prvoligová brněnská Zbrojovka prohrála týden před startem soutěže s druholigovou Líšní 2:3. Trenéra Brňanů Machálka porážka od městského rivala zklamala.

  • Foto

    redakce (REJ)

Tým z Líšně byl od úvodního hvizdu lepší a převahu zúročil hned ve třetí minutě utkání, když Jan Silný dostal ve vápně Zbrojovky dost prostoru na to, aby zakončil útočnou akci gólem. „Jsem na hráče naštvaný. Každý si hraje na vlastním písečku a Silný si dělal z našich obránců trhací kalendář,“ okomentoval to trenér Zbrojovky Miloslav Machálek.

Brňané však po několika minutách vyrovnali z penalty, kterou zavinil právě líšeňský střelec Silný, když ve vápně fauloval Čermáka. „To bylo naprosto zbytečné darovat soupeři takovou hloupou penaltu,“ kritizoval svého svěřenece líšeňský trenér Milan Valachovič.

Stav 1:1 však nevydržel na ukazateli skóre dlouho, protože po nedorozumění v obraně Brňanů se podruhé střelecky prosadil Silný a Líšeň opět vedla. Zbrojovka sice dokázala znovu vyrovnat Adamem Fouskem hned po změně stran, ale dvě minuty nato Líšeň z rychlého protiútoku udeřila a David Krška ztrestal další nesoulad v obraně Brňanů vítězným gólem.

„Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, byl lepší. Předvedli jsme katastrofickou hru směrem do obrany, což nás trápí. Musíme se nad tím zamyslet, promluvit si a hledat příčiny, proč to tak je. Kdybychom takhle vstoupili do ligy, tak nás to neskutečně semele,“ nebral si servítky Machálek.

Trenéra Líšně Milana Valachoviče výhra nad prvoligovým rivalem potěšila, ale zůstává nohama na zemi. „Důležitější bude, jak zvládneme úvod soutěže v Třinci a doma s Blanskem,“ podotkl kouč.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)