Bezprostředně po utkání se hráčům často těžce hledají slova, kouč Šustr se ovšem za výmluvy neschovával. "V první půli jsme nehráli odvážně, byli jsme více zaměření na defenzivu. Nedostávali jsme se tolik do hry," zmínil první dějství, v jehož průběhu oživil hru střídáním – Škodu nahradil Přichystal. "Ve druhé půli jsme hru zlepšili, vytvořili jsme si několik zajímavých situací a dostali soupeře malinko pod tlak. Ale na to, abychom vstřelili branku, to bylo málo, proto zápas skončil 0:0."

A tento výsledek znamenal s ohledem na domácí remízu 3:3 konec. "Dvojzápas nám ukázal, jak jsme schopní se popasovat s prvoligovým týmem, jak jsme na tom dovednostně, technicko-takticky. Tohle nám ukáže jen zápas s prvoligovým celkem, případně týmem ze špičky druhé ligy. Proto su za každou takovou konfrontaci rád, i za hráče. Vidíme díky tomu věci, které musíme zlepšit a opravit. Výsledek a fakt, že jsme nepostoupili do ligy, je pro mě zklamáním, nepovedlo se nám to. Su ale hrdý na to, že můžu trénovat Zbrojovku, a teď je naším cílem, abychom příští rok postoupili z prvního místa. Dlužíme to fanouškům i celému Brnu."

Vítěz FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se totiž vyhne ošidné baráži. I dnes cítili hráči a fanoušci v několika momentech křivdu. "Hráči se chovali v mezích, naštvaní byli hlavně na to, že jsme nedokázali vstřelit branku. A já? Rozhodčí je na hřišti od toho, aby pískal zápas, nic víc a nic míň. A jak ho píská, to ať si zhodnotí sami rozhodčí," zůstal Šustr diplomatický.

V další odpovědi kouč zmínil fanoušky, kterých se nakonec v sektoru hostí sešlo na 500. "Opakuji, že jako jeden z úkolů jsem si vnitřně nastavil dostat lidi zpět na fotbal. V závěru se nám začalo dařit a lidi začali věřit, že můžeme hrát kvalitní fotbal, který se bude líbit. Když dojede taková skupina, má to náboj, i celkově byla atmisféra dobrá. Už po domácím utkání jsem hráčům řekl, že pro tohle fotbal děláme, a su hrozně rád, že to takhle je a že máme takové fanoušky."

O