Úvod utkání patřil hostům. Hned ve třetí minutě Tetour pěkným pasem našel Zajíce, ten si poradil s Dreksou, ale tváří v tvář Šustrovi selhal a netrefil branku. O chvíli později se opět řítil na Šustra aktivní Zajíc, ale jeho plány překazil Bariš, který ukázal své defenzivní přednosti a hostujícího forvarda nepustil do zakončení.

Na druhé straně jako první vážně zahrozil Šimon Šumbera, který se po centru z pravé strany dostal k míči, ale jeho pokus byl sražen vedle branky na roh. Obrana Brna pak zažila krušné chvíle, když se nejdříve dral přes protihráče aktivní Fillo, ale jeho střelu defenzíva domácích zblokovala. O chvíli později se k odraženému míči dostal Holzer, jehož ránu z voleje výborně zlikvidoval Šustr. Ve 37. minutě domácí Jambor ve vápně fauloval a Baník se dočkal penalty. Tu přesnou ranou k tyči proměnil Carlos De Azevedo. „Udělali jsme několik velkých chyb při obsazování středových hráčů soupeře, z čehož pramenila i gólová situace,“ uvedl trenér Zbrojovky Richard Dostálek. Na gól hostů mohl odpovědět před přestávkou Adam Fousek, ale jeho střelu vyrazil brankář Laštůvka. „Hlavně v první půli jsme byli jednoznačně lepším týmem, šance měli Zajíc i Holzer, ale do vedení jsme šli z penalty,“ řekl trenér hostů Luboš Kozel, který byl s vítězstvím a třemi body spokojený.

Do druhé půle, která připomínala spíš boj, vystřídal Kotulu Jan Hlavica a spolu s ním vyběhl na trávník také Vintr, který nahradil Šumberu. Brňané drželi míč, ale s obranou Baníku si nevěděli rady. První větší možnost přišla až v 77. minutě, kdy mladičký Fila po kličce na levou stranu vypálil a nebýt mírné teče jednoho z obránců, tak by pravděpodobně vyrovnal. Takto vybojoval pro Brno jen roh. O něco blíže vyrovnání byl o čtyři minuty později Růsek, kdy se po centru z pravé strany pověsil do vzduchu a jeho hlavičku hostující gólman Laštůvka vyrazil před sebe. „Byli jsme sice Baníku vyrovnaným soupeřem, ale na to se nehraje. Fotbal se rozhoduje v pokutových územích a v nich nás Ostrava přetlačila,“ přiznal Dostálek.

Z protiútoku mohl rozhodnout De Azevedo, ale Šural ho odzbrojil. V závěru Zbrojovka obléhala vápno soupeře, ale jalový tlak už větší šance nepřinesl a Brňané tak na sklonku roku podlehli Baníku 0:1. „Ve druhé půli jsme měli několik dobrých momentů k vyrovnání, ale nedali jsme to a proto jsme prohráli,“ dodal Dostálek.

Jeho svěřenci tak zůstávají s devíti body na sestupové 16. příčce tabulky, Baník se naopak díky výhře posunul z desátého místa na sedmé, kde přezimuje s 21 body.