Trenér Dostálek s ohledem na situaci v tabulce nemohl být s výsledkem spokojen.

„Opět jsme nedokázali hrát po celých devadesát minut zodpovědně, koncentrovaně. V první půli jsme soupeře přehráli, měli jsme utkání rozhodnout. To se nestalo, po pauze jsme se nechali zatlačit a udělali před gólem hloupou chybu. I poté jsme měli situace na to, abychom utkání zvládli za tři body, to se nepovedlo a proto odjíždíme zklamaní,“ popisoval průběh duelu.

Zejména závěr duelu byl až hektický, domácí gólman Šiman ovšem všechny pokusy lapil. „Věděli jsme, že je v našich silách tři body získat, nechtěli jsme ani v závěru hrát na remízu. Bohužel nám dnes chyběla troška štěstí a větší přesnost. Soupeř nás nijak zásadně nepřekvapil, snažili jsme se nachystat na více variant složení jejich sestavy. Chtěli jsme být dominantní, mít hru pod kontrolou, v určitých fázích zápasu se to ukázalo.“

V první půli dostali Brňané míč do sítě dvakrát, první gól ale po pěti minutách odvolal videorozhodčí. „Branku jsem ani neslavil, věděl jsem, že se asi bude prozkoumávat. Řekl jsem kolegům – počkejme si, co bude, protože z těch zkušeností na jaře už víme, že radovat se předčasně není dobré. Dokázali jsme poměrně rychle reagovat a dát ještě jeden gól, který už platil, bohužel další už ne. Nejsme schopní dát víc než jednu branku, to nás sráží, spolu s psychikou. Na hráčích se ten tlak, pod jakým hrajeme už třetí měsíc, projeví. To jsou asi dva největší důvody, proč jsme tam, kde jsme,“ pokračoval Dostálek.

Ten pro utkání učinil v sestavě několik změn. Část dobrovolně, část vynuceně – ke zraněnému Šuralovi přibyli nemocní Hlavica s Dreksou. „Řekl bych, že v defenzivě jsme to zvládli velmi dobře. Ty další změny pak vyplynuly z toho, jak se jevili hráči v tréninku, vždy to jsou spojené nádoby. Nebáli jsme se toho a dali jsme jim příležitost.“

Nyní je před hráči reprezentační pauza, po které hostí doma pražskou Slavii. Do konce soutěže zbývá sehrát deset utkání.