Jako první do zápasu nastoupili na stadionu v Drnovicích fotbalisté MFK Vyškov. Ti měli v prvních deseti minutách převahu, ovšem pak se jejich půlku hřiště nastěhovali hosté, kteří se snažili dostat do vápna před gólmana Kinského.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme deset minut tlačili na hosty, kteří však poté převzali iniciativu, zjednodušila hru a dávala balóny na Wágnera. A Pilík s Čermákem přehrávali náš střed zálohy, který přestal fungovat,“ okomentoval hru v první půli trenér Vyškova Jan Trousil.

Jeho svěřenci se snažili hrát spíš po lajnách a téměř vyklidili střed pole. Ve 23. minutě tak musel šanci hostů likvidovat gólman Kinský. Od 29. minuty se Vyškov musel obejít bez zraněného Ondřeje Vintra, kterého nahradil Gumnok Thon. Ve 40. minutě udeřilo na druhé straně před Melicharem, který musel likvidovat tečovanou ránu Moučky.

„Chyběl nám větší klid v zakončení. V první půli jsme měli dvě šance ve vápně, které mohly skončit gólem. Ten jsme ale bohužel nedali,“ litoval domácí obránce František Matys.

Utkání se zlomilo v 64. minutě, kdy rozhodčí Kvítek nařídil po ruce kapitána Klesy ve vápně penaltu, kterou kapitán hostů Pilík s přehledem proměnil. Na gól už domácí nedokázali před zraky 511 diváků odpovědět a Příbram si tak odvezla z Drnovic důležité tři body.

Líšeň bojující o čelo tabulky a baráž s ligovými celky jela do Jihlavy, kde se v první půli hrál nezáživný fotbal. Hned na začátku druhé půle se zranil její kapitán Ondřej Ševčík, kterého později vystřídal Minařík.

Rozhodující gól padl v 70. minutě po rohu domácích, kdy míč přeletěl podél celé branky na zadní, kde číhal Křišťál, který míč poslal hlavou za záda Veselého. Hosté pak mohli o šest minut později vyrovnat, ale Vejmola dokázal Málkovu ránu vytáhnout mimo branku. Líšeň tak po prohře 1:0 spadla na čtvrté místo tabulky za Spartu B.

Naopak brněnská Zbrojovka si po domácí výhře 2:1 nad Ústím nad Labem upevnila první místo v tabulce a náskok navýšila už na luxusních 14 bodů poté, co druhá Vlašim remizovala právě s béčkem Sparty.

Brňané vedli po prvním poločase 2:0, když se v závěru půle trefil nejprve v 41. minutě Fousek a o tři minuty později Přichystal. Adam Fousek přitom otevřel skóre po parádním centru Michala Ševčíka. „Už předtím jsme pár rohů měli, což se dalo proměnit. Balon byl dobrý, já jsem si to našel, byl jsem úplně volný a jen jsem ho trknul do brány,“ řekl Fousek.

A chvilku poté následoval druhý zásah, i v něm měl pardubický rodák prsty. „Prostrčil jsem míč Nečimu do vápna, ten to pak vyřešil hezky Kubovi pod sebe do prázdné brány. Důležité góly,“ liboval si Fousek. Hosté pak už jen v 77. minutě snížili Krobotem na 2:1.