Brno vstupovalo do utkání jako lídr tabulky, Opava měla ovšem v zádech čtyři výhry v řadě a také domácí neporazitelnost. A v první půle byla také mírně lepší. Pikulovu ránu chytil Berkovec, další pokusy skončily mimo tyče. Za Zbrojovku odpovídal střelou Kohoutek.

Domácí gólman zasahoval až proti Hladíkovu pokusu pět minut před pauzou. Jinak hosté spíše bránili a Opavě leckdy chybělo jen málo k nebezpečnému zakončení.

Druhou půli načali Zbrojováci svižnou kombinací, na jejímž konci vtipně přihrával Fousek za sebe. Ke smůle hostujícího týmu nenašel nikoho ve červeném dresu. Tutovku měl na noze Řezníček, Digaňu ale ve vynikající pozici zblízka nepokořil.

Poprvé se síť za Digaňou rozvlnila po hodině hry po Hrabinově hlavičce, jenže radost Brňanů zkazil odpískaný faul. Jenže za chvíli se stal hrdinou hostů Fousek, který po sólu tvrdou ranou prostřelil Digaňu, když mu předtím parádně naservíroval míč kapitán Řezníček.

Po šanci domácího Celby pak Zbrojovka zvýšila tlak, který vyvrcholil gólovou pojistkou. Štepanovský uvolnil Řezníčka, jenž poslal balón chladnokrevně do sítě a dal zapomenout na předchozí neúspěšné zakončení. Brňané si pak už závěr zápasu pohlídali a z Opavy vezou tři body. Na prvním místě tak přezimují s desetibodovým polštářem.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za přístup k dnešnímu utkání i za podzim. Rád bych vyzdvihl všechny, kteří do zápasu vstoupili, ať už hráče základní sestavy, nebo náhradníky. Všichni udělali pro vítězství maximum,“ pochválil své svěřence kouč Brna Richard Dostálek.

Zbrojovka vede druhou ligu s 38 body, o deset bodů méně má druhé béčko Sparty a třetí Líšeň. Ta ani napodruhé v sobotu nesehrála odložené domácí utkání s Vyškovem. Jihomoravské derby opět zhatil nezpůsobilý zmrzlý terén na zasněženém hřišti.