Ještě ráno počítala brněnská brankářská dvojka s tím, že při utkání v Prostějově usedne na lavičku. Martin Berkovec ovšem ochořel a čtyřiadvacetiletý gólman se tak neplánovaně postavil mezi tyče.

„Dopoledne před zápasem mi domů volal trenér Martin Doležal s tím, že Berkymu není dobře a je možné, že nastoupím. To se potvrdilo na srazu na stadionu. Nějakou dobu jsem tedy počítal s tím, že budu chytat, nebylo to úplně náhlé,“ popisoval Floder. Nebyl prý nějak přehnaně nervózní, spíš se na utkání těšil, se zdravou nervozitou, která z člověka v první vteřině utkání spadne.

V prvních minutách gólman přihlížel zajímavým možnostem Zbrojovky, pak mu ovšem postupně přibývalo práce. „Je to škoda, domácí jsme zbytečně pouštěli do šancí, náš výkon měl být dominantnější. Zápas nám ukázal, že je toho ještě hodně, na čem musíme pracovat a v čem máme rezervy. Navíc jsme se bohužel neodvděčili ani fanouškům, kterých dojelo tolik a kterým musíme poděkovat za podporu. Příště snad budou mít z naší hry a výsledku zase větší radost,“ věří brněnský gólman.

Ten několik pokusů soupeře lapil, na dvě rány ovšem nedosáhl. „Při prvním gólu byl hráč úplně volný, na tu druhou střelu jsem si i sáhl, oba pokusy byly bohužel dobře trefené. Ještě jsem neviděl video, určitě si ty zákroky rozebereme a vyhodnotíme, co šlo případně udělat jinak,“ uvedl na klubovém webu Floder.

Po gólu na 0:2 ještě držel naděje na případnou korekci skóre. „Věřil jsem, že s tím ještě budeme schopní něco udělat, že ty zákroky třeba kluky psychicky nakopnou. Jsem v bráně od toho, abych něco chytil a týmu pomohl. Ale čas se krátil, a i když jsme byli na míči, neměli jsme z toho nějaké nebezpečnější šance. Je velká škoda, že jsme nedokázali dát alespoň kontaktní gól a zápas zdramatizovat, dotáhnout alespoň k remíze. A že ty zákroky tím pádem nepomohly týmu k bodovému zisku,“ posteskl si brankář.

Nyní na fotbalisty Zbrojovky čeká pohárová cesta do Žďáru a domácí utkání s Jihlavou. „Aspoň nebudeme mít čas se v tom babrat až moc a už se budeme muset soustředit na další zápasy. Pokud chceme v soutěži uspět, musíme hodně věcí zlepšit. Je možná dobře, že ta facka přišla takhle brzy, je ještě čas se z toho poučit a pro příště se zlepšit,“ dodal Jiří Floder.