V kalendáři prop rok 2020 se záchranáři snažili propojit dvě témata: péči o tělo s péčí o duši, a tak o spolupráci požádali Městské divadlo Brno. „Modely a modelkami pro kalendář tedy tentokrát byli nejen zaměstnanci záchranky, ale také herci a herečky. Jejich jednotlivá představení jsme citlivě zkombinovali s ukázkami naší činnosti. Víc zatím prozrazovat nebudu, ale záměr je, aby to bylo hravé a barevné. Práce našich zdravotníků je náročná, tak jsme fotografie chtěli pro změnu trošku odlehčit,“ vysvětluje autor scénáře pro letošní kalendář záchranář Michal Vodička. „Nápad se nám líbil, a proto jsme rádi přijali nabídku spolupráce na charitativním kalendáři. Fotografoval Tino Kratochvil, náš skvělý fotograf, a to hned na několika místech. V prostorách divadla i venku před naším divadlem, v Dětské nemocnici nebo na fotbalovém stadionu Srbská. Dát dohromady tolik lidí, 38 modelek a modelů z divadla a 25 ze záchranky nebylo pravda úplně jednoduché. S nadsázkou mohu říct, že jsem si občas prověřila své organizační schopnosti, ale klaplo to a byla to radost. Těšíme se na výsledek,“ usmívá se Věra Kadlecová, produkční Městského divadla Brno. A její kolega herec Jan Brožek dodává: „Bavilo nás vymýšlet, co všechno by na fotkách mohlo být. Hodně jsme si s tím vyhráli. Divadlo a záchranná služba, bylo to zajímavé propojení dvou světů a taky velká výzva.“

Všichni se fotili ve svém volném čase a ani fotograf nepožadoval honorář. „I tisk se podařilo zajistit zdarma, moc děkujeme tiskárně HELBICH. Takže všechny peníze za prodané kalendáře dostane Středisko rané péče, které pomáhá především zrakově postiženým dětem a jejich rodičům,“ doplňuje asistentka ředitelky jihomoravské záchranky Dagmar Šimáková.

Vloni se ZZS JMK podařilo prodat všechny kalendáře, a tak mohli díky vám pomoci dětské onkologii. Autoři doufají, že kalendáře zaujmou i letos. Ať už je koupíte sobě nebo někomu blízkému třeba k narozeninám nebo pod stromeček, uděláte tím radost a zároveň pomůžete nemocným dětem a jejich rodinám.