Zdrogoval se a potácel se ulicemi Brna, mladík ohrožoval malou dceru a byl velmi agresivní

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Víkend přinesl další smutný příběh o tom, co z mladého otce dokážou udělat drogy a proměnit jej v agresora. Zdrogovaný muž se nedokázal postarat o malou dceru a kopal prý do psa, na jeho chování se už odmítal dívat svědek, který se obrátil na linku 156.

„Mladík byl podle něj očividně opilý, potácel se ulicí a do stafordšírského teriéra prý vztekle kopal. Najít devětadvacetiletého muže nebylo pro hlídku městské policie nijak složité, protože z Provazníkovy ulice se nikam nestačil vzdálit. Choval se velmi agresivně, pohyboval se trhaně a strážníkům bylo jasné, že přibližně o tříletou holčičku ani psa není schopen se postarat,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníkům bylo jasné, že za jeho chováním stojí drogy a alkohol, navíc si hlídky propojili informace a zjistili, že jde o stejného muže, který jen o několik hodin dříve bezdůvodně poničil čelní sklo tramvaje úderem pěstí. Podle strážníků tento muž přesně odpovídal popisu.

„Řidič dopravního podniku má navíc jeho údajný vandalismus nahraný na palubní kameře,“ doplnil Ghanem. Přítomnost uniforem a hrozící důsledky nesl muž velmi nelibě. Strážníky sprostě urážel a jednoho z nich dokonce odstrčil, byli tedy nuceni ho spoutat.

Během celé této akce již jeho malá dcerka seděla v policejním autě, odkud se muži zákona snažili zajistit její vyzvednutí jiným příbuzným.

Mladík skončil nakonec na záchytné stanici. „Strážníci mají za to, že muž velmi hrubě porušil svou povinnost postarat se o dítě, a je tedy podezřelý z trestného činu. Poškozením čelního skla tramvaje se s ohledem na výši škody budou zabývat úředníci ve správním řízení. Bezprizorního a neočipovaného staforda převezla odchytová služba do útulku městské policie,“ uzavřel Ghanem.