fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Zetor vyvinul dva nové modely traktorů pro indický trh

zetor-indie1-zetorcz

Foto:

zetor.cz

Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors představil na indickém veletrhu CII Agro Tech India 2022 dva nové modely traktorů, které vyvinul společně s místní firmou VST Tillers Tractors. Jsou určené pro indický trh a ponesou označení VST Zetor. Podnik o tom informoval v tiskové zprávě.

„V uplynulých týdnech prošly prototypy úspěšně finální fází testování v našem výrobním a vývojovém centru v Brně a očekáváme, že první traktory si zákazníci převezmou v příštím roce,“ uvedl výkonný ředitel Zetor Tractors Róbert Harman.

Nové modely o výkonu 45 a 50 koní byly navrženy pro potřeby indických farmářů. Jejich hlavními rysy mají být spolehlivost, odolnost, jednoduché ovládání a krátký poloměr otáčení.

Zetor podepsal s indickou firmou VST Tillers memorandum o spolupráci v roce 2020. VST byla založena v roce 1967 a je největším výrobcem motorových kultivátorů v Indii. Kromě toho vyrábí i další zemědělské nástroje.

Brněnský Zetor v Asii působí od 60. let minulého století, kdy začal do Indie vyvážet tisíce traktorů vyrobených v Brně. Od roku 1970 spolupracoval s místními výrobci formou licenčních smluv a společných podniků, přímo v Indii tak v letech 1970 až 1990 vzniklo přes 60 tisíc traktorů značky Zetor. Od roku 2014 má firma v Indii vlastní dceřinou společnost Zetor India Private Limited.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT