Vydařený ročník má za sebou kluziště na Moravském náměstí, které si odbylo premiéru v parku. Ledovou plochu otestovalo za tři měsíce provozu přes 24 tisíc bruslařů, díky čemuž byla nynější sezóna nejúspěšnější v historii. S posledním únorovým dnem sportoviště, stejně jako vyhlídkové kolo, ukončilo provoz. V tiskové zprávě o tom informoval starosta Brna-středu Vojtěch Mencl (ODS).

Ledová plocha v centrální části parku fungovala od prosince minulého roku a hned po otevření si získala oblibu Brňanů, kteří zvláště v prosinci a lednu sportoviště ve velkém navštěvovali. Zájem vydržel i v únoru, a tak za tři měsíce provozu počet návštěvníků přesáhl 24 tisíc. Díky tomu padlo dosavadní návštěvnické maximum z někdejšího kluziště u sochy markraběte Jošta, kde si zabruslilo celkem 21 514 lidí.

„První ročník ukázal, že se kluziště v parku na Moravském náměstí osvědčilo. Podařilo se přilákat rekordní počet návštěvníků a ledová plocha zpestřovala výuku dětem ze základních a mateřských škol v naší správě, které bruslily zdarma. K maximální spokojenosti chyběly snad jen lepší povětrnostní podmínky, jež zvláště v únoru bruslení příliš nepřály a neumožňovaly nám bruslařskou sezónu ještě prodloužit,“ uvedl Mencl.

Poslední únorový den se lidé na Moravském náměstí rozloučili nejen s ledovou plochou, ale také s vyhlídkovým kolem. Demontáž začne dnes, s tím, že práce u obou staveb se uskuteční souběžně, aby co nejméně omezily návštěvníky parku. Samotné odklizení konstrukce zabere několik dní. Po ukončení demontáží začne příprava parku na jaro.