fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Změna v brněnském zastupitelstvu. Faltýnek nahradí Plagu

p201712110575901171213-205639ako

Foto:

iROZHLAS.cz

Stávající ministr školství Robert Plaga (ANO) rezignoval na funkci zastupitele města Brna. „Nahradí ho Jiří Faltýnek, syn místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. Uveden do funkce by měl být na konci ledna, kdy bude připraveno složení slibu člena Zastupitelstva města Brna,“ uvedl Petr Vokřál, primátor města Brna.

Plaga byl na kandidátce hnutí ANO v komunálních volbách v Brně a získal zastupitelský mandát. Loni 13. prosince se stal ministrem školství, a proto ho nahradí Faltýnek mladší, který se do brněnského zastupitelstva nedostal a byl náhradníkem v pořadí.

Plaga byl v minulosti náměstek ministra školství pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu. O získání mandátu brněnského zastupitele pro Faltýnka se mluvilo už v dříve. Hnutí totiž před dvěma lety vyloučilo ze svých řad tehdejšího radního Tomáše Kratochvíla, kterého kritizovalo za jeho práci. Kratochvíl sice rezignoval na funkci radního, ale mandátu, který by získal Faltýnek, se odmítl vzdát. Kratochvíl skončil i u soudu, který mu dal podmínku za krácení daní u jeho nábytkářské firmy Toka. Podmínka ho však nenutí složit mandát.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT