Zrekonstruované kluziště za Lužánkami i bazén Ponávka jsou plně funkční

  • Foto

    STAREZ-SPORT

Po pěti měsících oprav se plavci opět mohou vydat do oblíbeného brněnského bazénu Ponávka. Ten prošel finální fází rekonstrukce, díky které je nyní budova ekologicky šetrnější a zároveň přívětivější k návštěvníkům. Bazén bude zprovozněn 9. prosince, kluziště koncem listopadu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské firmy STAREZ-SPORT Michaela Radimská.

Práce za přibližně 22 milionů korun, z nichž část pokryla dotace, začaly v březnu 2019 během provozu. Od konce letošního června byl bazén kompletně uzavřen. „Hlavním motivem rekonstrukce bylo celkové zateplení budovy a rekonstrukce části vnitřních prostor,“ přibližuje vedoucí střediska Jan Solčány z městské firmy STAREZ – SPORT.

Díky rekonstrukci sportoviště se výrazně sníží spotřeba energie a produkce škodlivých látek. Změny ovšem zaregistrují také příchozí. „Připravena je kompletně nová fasáda budovy a nově zrekonstruovaná přístupová rampa pro imobilní návštěvníky. Částečně byly opraveny šatny, kde jsou nyní nové podlahy, šatní skříňky a sádrokartonové podhledy. Zrekonstruovaná je i bazénová hala. Konkrétně se jedná o nový strop, obklady, radiátory a přelivové žlábky,“ vyjmenovává Solčány.

Ponávka, která je pokračovatelem Charlottiných lázní otevřených už v roce 1885, je populární díky své snadné dostupnosti z centra Brna. Vedle samotného 25metrového bazénu si mohou návštěvníci užít také parní saunu. Celý areál je navíc bezbariérový. „Já osobně jsem rád, že se rekonstrukce stihla relativně rychle, bazén na Ponávce totiž slouží přes týden především školám a nájemcům, tedy druhou polovinu školního roku už žáci bazén využijí,“ řekl radní pro oblast sportu a školství Jaroslav Suchý. Oficiální konec všech prací je naplánován na 23. ledna 2020 a budovu tak stále nyní obepíná lešení, které však na provoz nebude mít žádný vliv.

Do budoucna připravuje STAREZ – SPORT další vylepšení. „Plánujeme výměnu současné bazénové vany za nerezovou s posuvným dnem a dále rekonstrukci terasy, kde se bude nacházet výukový bazén či vířivka. Dalším plánovaným projektem je vybudování finské sauny s ochlazovacím venkovním bazénkem,“ nastiňuje Solčány.

Venkovní kluziště za Lužánkami se pro bruslaře otevře již koncem listopadu, slouží k veřejnému bruslení, je ovšem možné si jej také pronajmout pro školní výuku nebo pro hobby hokej.

„Nejsou to jediné rekonstrukce, které město Brno momentálně realizuje, v běhu je obnova cateringového zázemí na Riviéře, to bude hotové se začátkem května příštího roku. A za zmínku stojí i připravovaný nový 25 metrový bazén za Lužánkami,“ doplnil náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

 

Více informací o bazénu Ponávka: ponavka.sportujemevbrne.cz

Více informací o bruslení za Lužánkami: kluziste.sportujemevbrne.cz