Kouč Brňanů Richard Dostálek udělal v sestavě několik vynucených změn: kvůli žlutým kartám nemohl nastoupit nejlepší střelec týmu i soutěže Řezníček, k dlouhodobým marodům před utkáním přibyl Hrabina. Na lavičce už naopak seděl připravený Zavadil.

Už od začátku byli domácí aktivnější. Přichystal skvěle našel Štepanovského a jeho ránu z první reflexivně vykopl Šustr na brankové čáře. Dění v první půli pak výrazně poznamenal moment z 23. minuty, kdy se hodně nepříjemně srazili hlavami domácí brankář Berkovec a stoper Hlavica, jehož z hřiště odnesli na nosítkách.

„Ztráta dvou hráčů, které jsme museli střídat pro zranění, nás hodně mrzí. Ve fotbale se to stává, ale byl to smutný moment,“ posteskl si Dostálek. Hlavica byl po CT a RTG vyšetření propuštěn domů, Berkovec naopak v nemocnici zůstal s podezřením na otřes mozku.

„Hráči byli chvilku otřesení, když se něco takového stane, spousta krve a šití, může vás to na chvilku rozhodit. Občas se to stává, bohužel to dnes potkalo nás. Přišli jsme o dva hráče, zatím nedokážeme říct, kdy budou k dispozici, hlavně ať jsou v pořádku. Floder i Endl do zápasu celkem naskočili, nevyvarovali se chyb, ale na celkový výkon mužstva to nemělo až takový vliv,“ pokračoval Dostálek

První branka padla ve 40. minutě. Bariš si sebral přetažený centr a našel za vápnem Fouska, který se trefil přesně k levé tyči – 1:0. Hosté se vyrovnání dočkali po hodině hry, když Fofana prodloužil pas Ilka do běhu střídajícímu Marku Vintrovi a ten poslal míč pod břevno – 1:1.

Vyškovští fotbalisté pak překvapivě otočili skóre v 84. minutě, když při jejich ojedinělé akci přišel na hranici vápna zákrok na Vintra a sudí Radina nařídil penaltu. A Vintr prudkou ranou k pravé tyči poslal Vyškov do vedení – 1:2.

Alespoň bod Zbrojovce trefil o šest minut později střídající Rogožan. „Kvůli tomu jsme ho na hřiště posílali. Víme, že je to hráč, který umí hrát jeden na jednoho, má rychlé nohy. To, že dal nakonec gól hlavou, je i kus štěstí. Byl na správném místě. Víme, že nám takoví hráči mohou v utkání pomoci,“ řekl Dostálek k mladíkovi, který svůj ligový debut ozdobil gólem.

Ten byl za gól rád, ale v kabině podle něj po utkání převažovalo zklamání. „Pár kluků mi pogratulovalo, ale řešili jsme spíše ten výsledek,“ přiznal jednadvacetiletý debutant. „Nebyl to náš zápas, nebyl to náš den. Výtky máme především za hru do ofenzivy, brankových příležitostí jsme měli dost,“ mrzelo Dostálka.

Ten zamíří příští sobotu se svými svěřenci do Třince, kam určitě neodjedou zranění Berkovec s Hlavicou. „K dispozici už je Zavadil, kterého určitě použijeme, až nastane správná chvíle, vrátí se nám vykartovaný Řezníček. Věřím tomu, že dokážeme hrát tak, abychom přivezli tři body,“ dodal kouč.