Nemocnice u sv. Anny má pro své pacienty nové knihobudky

  • Foto

    FNUSA

Nepříjemný pocit z hospitalizace, omezení od každodenního života nebo třeba samota, která mnohé pacienty v nemocnici zastihne. To se snaží změnit v brněnské nemocnici u sv.Anny, nainstalovali tam nové knihobudky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Ten upřesnil, že nejde jen o zpříjemnění pacientům, ale také dalším návštěvám Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Jde o veřejné knihovny, které fungují na principu kolektivního sdílení – každý může do budky zanést nepotřebnou knížku a zároveň si půjčit nebo rovnou odnést domů nový kousek,“ popsal Erlebach.

Budky návštěvníci najdou v areálu dvě, jednu při posezení pod platanem nedaleko bistra, kde si zároveň u čtení mohou vychutnat i kávu, a druhou na nádvoří před vstupem do kaple.

„Nápad vznikl po vzoru obcí a měst, které knihobudky vlastní. Naším cílem bylo co nejvíce zpříjemnit pacientům a jejich blízkým pobyt v areálu naší nemocnice,“ uvedl vedoucí oddělení provozního úseku a autor nápadu Martin Kalmus,.

V knihobudkách zájemci najdou desítky titulů, od beletrie přes poezii až po dětskou literaturu. „Knížky začali do nově nainstalovaných budek přirozeně přinášet naši zaměstnanci, ale i lidi, kteří nemocnici jen navštívili,“ popsal Kalmus s tím, že v budce může knížku nechat každý, kdo o ni už nestojí a chce jí zároveň dát další využití. „Může ji třeba rovnou vyměnit za něco nového,“ uzavřel.