Policie: Mladík o víkendu v Brně pobodal muže a dvě ženy, jedna zemřela

  • Foto

    redakce (archiv)

Dvacetiletý muž pobodal v domě v brněnském Komíně dvě ženy a muže, jedna z žen zranění nepřežila. Následně se pokusil spáchat sebevraždu. Je ve vazbě, obviněný z trojnásobné vraždy, částečně i ve stádiu pokusu. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Pavel Šváb, s tím, že se případ stal o víkendu. Obviněnému hrozí až výjimečný trest.

Všechny dostupné hlídky včetně zásahové jednotky vyjely do rodinného domu v brněnském Komíně v neděli odpoledne. "Informace o pobodání osob v domě a nejistém počtu pachatelů a jejich pohybu znamenala, že jsme se zaměřili i na blízké okolí, kde se pachatelé mohli vyskytovat. Při prověrce v objektu jsme narazili na zraněného muže a ženu, kteří byli při vědomí, v jiné části pak na dvojici v bezvědomí, které policisté poskytovali první pomoc. Žena bohužel svým zraněním na místě podlehla," popsal případ mluvčí.

Vyšetřováním na místě činu podle něj vyšlo najevo, že mezi zraněnými je i pravděpodobný agresor. Pod dohledem policistů byl transportován do nemocnice.

Kriminalisté muže následující den obvinili z trojnásobné vraždy (částečně ve stádiu pokusu). "Podařilo se zjistit, že jde o známého oběti, který postupně nožem zaútočil na dvě ženy a jednoho muže. Následně se pokusil spáchat sebevraždu. Motiv jeho jednání je předmětem vyšetřování, zkoumat se bude i psychický stav dvacetiletého obviněného v době spáchání činu," uvedl mluvčí.

Záchranná služba vyslala k události postupně podle mluvčí Michaely Bothové sedm prostředků, dvě pozemní lékařské posádky, tři záchranářské týmy, inspektora provozu a také velkokapacitní vůz Atego. Je určen pro situace, kdy na místě může být více zraněných. Z pohledu záchranářů šlo o mimořádnou událost prvního stupně.

"Na místě zemřela ještě před naším příjezdem mladá žena, bohužel už jsme jí nemohli pomoci. Naši zdravotníci měli v péči tři pacienty s podezřením na těžká zranění. Tato zranění byla bodno-řezného charakteru. Po ošetření jsme dva muže a jednu ženu transportovali na urgentní příjmy obou brněnských fakultních nemocnic," uvedla v tiskové zprávě Bothová.

Zdroj: 
čtk; PČR