Policisté v Brně zadrželi dealera drog, díky němu přišli i na varnu pervitinu

  • Foto

    PČR

Policie zadržela v Brně dealera drog a několik jeho odběratelů. Na případu pracovali i s polskými kolegy více než rok a ke konečnému zátahu došlo na konci minulého týdne. Informovala o tom dnes policejní mluvčí Petra Ledabylová.

„V neděli se policistům podařilo zadržet osmapadesátiletého muže, který několik měsíců jezdil do Polska nakupovat léky obsahující pseudoefedrin pro výrobu pervitinu. Neobvyklé bylo, že na své výpravy se vydával vlakem. V Polsku v několika lékárnách nakoupil různé druhy tablet obsahující prekurzory k výrobě drogy a v některých případech si převzal i hotový pervitin,“ popsala Ledabylová.

Léky i hotovou drogu podle policistů pak distribuoval jak uživatelům, tak zejména výrobcům pervitinu. Během své jízdy vlakem například zvládl předat drogu přes okýnko svému známému odběrateli, toho pak policisté zadrželi.

„Po příjezdu do Brna svůj polský úlovek téměř 400 tablet s obsahem pseudoefedrinu ukrytý v plastové lahvičce od ochuceného mléka dal dalšímu muži, který na něj čekal v provozovně rychlého občerstvení. Po předání tablet a peněz se tento muž i s léky vydal směrem na Nové Sady, kde se před zadržením kriminalisty pokusil kontrabandu zbavit. Ani odhození tašky s léky ukrytými v lahvičce od mléka mu však nepomohlo“ doplnila Ledabylová.

Při následné domovní prohlídce u něj kriminalisté objevili varnu pervitinu. Samotný dealer byl po předávce zadržen nejen s pervitinem, ale i se sušenými rostlinami marihuany. Muž byl obviněn, je ve vazbě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Fotogalerie: