Hospitalizaci onkologickým pacientům v Brně zpříjemní klimatizace
Foto:
ilustrační - Pixabay
Pacienti Kliniky komplexní onkologické péče brněnského Masarykova onkologického ústavu se budou léčit na modernějším a pohodlnějším oddělení. Hospitalizace by pro ně měla být příjemnější zejména v letních měsících, protože na oddělení nově přibyla klimatizace. Čtyřměsíční rekonstrukce za 28,5 milionu korun bez DPH obnášela také výměnu nábytku, vybavení nebo světel. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí zařízení Klára Jirkovská.
Patnáct pokojů oddělení nabízí 29 lůžek. Je to stejně jako před opravou, ale téměř každá část původního interiéru je upravená. Pacienti podle mluvčí ocení zejména nové koupelny s rozšířenými sprchovými kouty a snazším vstupem.
„Snažíme se, aby u nás šla ruku v ruce vynikající lékařská péče spolu s příjemným prostředím pro pacienty, tím více, pokud jsou u nás i hospitalizovaní. Lůžkové oddělení C Kliniky komplexní onkologické péče bylo doposud posledním bez klimatizace. Nechali jsme ji instalovat, takže nyní ji u nás hospitalizovaní pacienti mohou využít všude. Stejně klíčové je pro nás pracovní prostředí a tato rekonstrukce významně zlepšila podmínky i našim zaměstnancům,“ uvedl ředitel ústavu Marek Svoboda.
Součástí prací byla výměna zabudovaného nábytku a interiérového vybavení, instalace nových podhledů, topení i úsporných světel
Nové jsou také rozvody vody, což bylo podle Jirkovské důležité kvůli častým haváriím a složité opravě. Okna nově mají venkovní žaluzie s automatickým ovládáním, které mají pomoct optimalizovat teplotu i spotřebu energie.
Klinika komplexní onkologické péče je největší klinikou Masarykova onkologického ústavu. Poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu nádorů. Je také výukovým pracovištěm Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a podílí se na klinických studiích a výzkumných projektech.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Hospitalizaci onkologickým pacientům v Brně zpříje…
- Vánoční stromek v květináči? Nadace je do brněnský…
- Mezi Vinohrady a Židenicemi v Brně vzniká bytový k…
- ČOI zabavila na tržnici v Hatích padělky v hodnotě…
- Kometa a Sparta po debaklech odehrají domácí odvet…
- Lidé si 17. listopad připomenou řadou shromáždění,…
- Pěvkyně Magdalena Kožená se do rodného Brna vrátí …
- Vědecký tým Zahradnické fakulty se zabývá ochranou…
- Nedostatek peněz může odsunout jednu ze dvou želez…
- Českou cenu za architekturu letos získal dětský ho…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
