Dva rohy, dva góly! Záložník Zbrojovky Ševčík úspěšně nabíjel snajprovi Řezníčkovi
Foto:
Petr Nečas, Martin Tajč
Rodák z Třebíče přitom v červeném dresu Brna nastoupil ke své premiéře v základní sestavě jen dva dny po devatenáctých narozeninách. A zrovna proti Jihlavě, kde v minulém ročníku hostoval. A utkání na městském stadionu na Srbské nakonec ozdobil dvojicí parádních gólových centrů.
Při prvním rohu se k míči nejprve postavil tradiční exekutor rohových kopů Pavel Zavadil, který si však bleskově prohodil místo právě s Michalem. A Jihlavu tento kousek dokonale zaskočil.
„Den před zápasem jsme rohy trénovali. Třikrát jsme to takhle zkusili a pokaždé to skončilo gólem, proto padlo rozhodnutí udělat to i v utkání. Jsem moc rád, že i v něm to vyšlo a mohli jsme slavit výhru,“ usmíval se Ševčík při vzpomínce na Řezníčkovu gólovou hlavičku. Podobný kousek pak zopakovali i ve druhé půli a přispěli tak ke čtyřgólové výhře nad hosty z Vysočiny.
Své bývalé spoluhráče tedy nakonec mladý záložník rozhodně nešetřil. „Dobře mě znali, byli nachystaní, takže to bylo docela těžké a specifické. Přece jen většina z nich jsou kamarádi,“ uvedl Michal Ševčík.
Ten se v základní sestavě Zbrojovky objevil už v předcházejícím pohárovém utkání a start hned ozdobil gólem. „Jsem moc rád, že jsem se do základní sestavy dostal. Doufám, že jsem předvedl to, co se očekávalo a zase se mi povede naskočit do příštího zápasu hned od začátku,“ vzhlíží Ševčík k dalším bitvám.
Ta nejbližší bude pro Zbrojovku zvlášť pikantní, protože ji v neděli už od 10.15 hodin čeká druholigové brněnské derby na stadionu Líšně. Ta dostala ve čtvrtém kole nařezáno 4:1 ve Vlašimi a jako úřadující vicemistr uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se zatím krčí na desátém místě.
Na derby obou soupeřů přišlo před dvěma lety do Králova Pole navzdory přímému televiznímu přenosu 8122 diváků. Jarní odveta v Líšni se pak uskutečnila kvůli proticovidovým opatřením bez fanoušků v ochozech. V obou utkáních vyhrála Zbrojovka 2:0 a 2:1.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Veletrh Caravaning Brno se letos rozrostl a zaplní…
- Svatomartinský košt v Brně letos poprvé potrvá do …
- Bylo to v Brně, bylo to poprvé a letos slaví „dítě…
- Tendr na nové vlaky pro Jihomoravský kraj bude pok…
- Zemřel kardinál Dominik Duka
- Rektorem Mendelovy univerzity bude Klimánek, poraz…
- Kraj plánuje milionové investice, musí si na ně al…
- Opoziční ANO se opět pokusilo odvolat jihomoravské…
- Policie při zásahu ve VZP zadržela 19 lidí, zásah …
- Hokejisté Brna dovršili v prodloužení s Českými Bu…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.



