Dálnice D2 v Brně je na třetím kilometru směrem do centra uzavřená kvůli nehodě dodávky a nákladního vozu, na místě je pět zraněných, lidi z dodávky vyprošťují hasiči. Tvoří se kolona. Částečně omezený je kvůli zásahu integrovaného záchranného systému i směr na Břeclav. Potvrdili to mluvčí policie Pavel Šváb a záchranné služby Michaela Bothová.

Na místě zasahují i hasiči

Nehoda se stala před 9. hodinou. Mluvčí uvedl, že dodávka zřejmě nedobrzdila a narazila do nákladního vozu. Zranění jsou podle něj minimálně čtyři lidé, kteří jeli v dodávce. Na místě zasahují i hasiči. „Zasahujeme na 3. km D2 u nehody. Vyprošťujeme několik osob. Dálnice na Brno stojí,“ uvedli na twitteru.

Záchranka poslala vrtulník a sanitku

Záchranná služba má na místě devět prostředků včetně vrtulníku a velkokapacitního sanitního vozu. Bothová uvedla, že v péči mají záchranáři pět zraněných, půjde i o těžká zranění.

Omezení by mohlo skončit odpoledne

Na místě se rychle utvořila kolona vozů, kolem 9:30 sahala zhruba k Rajhradicím. Sjíždět se dalo na na exitu 11 Blučina. Web Ředitelství silnic a dálnic ČR Dopravniinfo.cz odhaduje, že omezení v místě by mohlo skončit ve 14:55.