Surové napadení ve večerním spoji šaliny číslo 3 řešili ve čtvrtek večer strážníci v moravské metropoli. Zbitý cizinec skončil v nemocnici, agresora vypátraly hlídky městské policie. Její mluvčí Jakub Ghanem o případu informoval dnes.

Po hádce přišla rána pěstí do obličeje

Strážci veřejného pořádku v Brně zasahovali včera večer u případu nevybíravého napadení v tramvaji linky 3 směřující do Komína. „Dva cestující se podle řidiče nepohodli už na Staré osadě, kde oba nastoupili. Během jízdy na sebe prý křičeli a spor se údajně vystupňoval tím, že dvaatřicetiletý muž udeřil o rok staršího cizince pěstí do obličeje,“ popsal začátek sledu událostí mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Bil ho a kopal do trupu za netečného přihlížení 40 lidí

Oba aktéři konfliktu se zklidnili poté, co je řidič tramvaje okřikl. Příměří ale vydrželo jen do chvíle, než tramvaj přijela k zastávce Mozolky. „Mladší muž tam údajně znovu začal cizince tlouct a kopat do horní části těla, a potom z vozu vystoupil. Žádný přibližně ze čtyř desítek cestujících ale do konfliktu nezasáhl,“ uvedl mluvčí k netečnosti ostatních lidí ve večerním spoji.

Agresora vypátrali během několika minut

Vzápětí dorazili k šalině strážníci. A nestačili se divit brutalitě útoku. Podlaha byla totiž silně potřísněná krví, proto důkladně prohlédli napadeného muže a zavolali mu sanitku. „Hlídka pořádkové jednotky městské policie v okolí pátrala po podezřelém a díky dobrému popisu od řidiče ho našla už za několik minut ve Stránského ulici,“ dodal Jakub Ghanem.

Zkrvavená oběť skončila ve špitálu

Strážníci poté předali útočníka přivolaným policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu. Druhého muže záchranáři po pečlivém ošetření odvezli do nemocnice na chirurgii. Pokud třicátníka obviní z výtržnictví a pokusu o těžké ublížení na zdraví, hrozí mu až tři roky vězení.