fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbraní, policie ho zajistila

Foto:

Policie ČR

Policisté dnes dopoledne zasahovali v moravské metropoli v Holandské ulici. V jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Policie evakuovala 200 lidí a muže zajistila. Poté prohlížela budovu a pyrotechnici prozkoumali zavazadlo, které tam ozbrojenec nechal. Zpravodajskému portálu BRŇAN to potvrdil policejní mluvčí David Chaloupka. Na místě jsou i záchranáři, událost se obešla bez zranění. Strážcům zákona asistují i strážníci.

Zprávu jsme aktualizovali a doplnili o vyjádření hasičů.

Pachatele odvezli do nemocnice

Policisté dostali oznámení o nebezpečném člověku v kancelářské budově kolem osmé hodiny ráno. Zákrok hlídky, která ho spoutala a sebrala mu střelnou zbraň, se obešel bez zranění. „Odvezli jsme pachatele do nemocnice k posouzení zdravotního stavu. Je potřeba prověřit ty prostory, proč ten člověk tam byl, co tam dělal a jestli nebyl s někým. Zásah ještě probíhá,“ potvrdil před jedenáctou hodinou dopoledne David Chaloupka.

Pyrotechnik prozkoumá zavazadlo

Podle mluvčího na místě nyní pracují policejní pyrotechnici, kteří k budově v Holandské ulici přijeli se speciálním zařízením na zneškodňování výbušnin. „Budou prověřovat zavazadlo, které tam muž nechal. Nechceme ponechat nic náhodě. Zásah stále probíhá, takže jsme budovu zatím nechali vyklizenou, abychom nemuseli její osazenstvo opakovaně evakuovat. Po prohlídce v nemocnici budeme muže vyslýchat a zjišťovat, co vlastně chtěl udělat,“ upřesnil policejní mluvčí.

Do Holandské ulice přijela i záchranka

„Na místě máme inspektora provozu a také velkokapacitní sanitní vůz, z evakuovaných nikdo nevyžadoval naši péči,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. V péči měli záchranáři podle ní pouze zajištěného muže. „Po kontrole zdravotního stavu jsme jej převezli do zdravotnického zařízení. Nejednalo se o zranění,“ vysvětlila mluvčí.

Strážníci dohlížejí na pořádek venku

Policii asistuje i šest strážníků. „Naše hlídky působí ve venkovních prostorách. Zajišťují veřejný pořádek, a především se starají o bezpečnost evakuovaných lidí. Ti byli zejména v první fázi rozrušení a někteří z nich mimo jiné neopatrně vstupovali na silnici,“ popsal v tiskové zprávě mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Doplnil, že několik dalších hlídek městské policie včetně psovodů a pořádkové jednotky je připraveno v rezervě.

Hasiči likvidovali malý požár

Hasiči se v místě zabývali podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky drobnějším požárem. Vznikl podle něj v 18. patře zřejmě v nějaké menší místnosti, uhasil jej samohasicí systém. Podle Mikošky zatím nelze říct, zda požár souvisí s událostí v budově. Příčina vzniku požáru není známa, stejně jako škoda, vzhledem k rozsahu požáru by ale neměla být vysoká. Vyšetřovatel hasičů se na místo ale ještě nedostal, čeká se, až zásah ukončí policie.

Holandská ulice je komplex několika kancelářských budov, denně tam dojíždí pracovat stovky lidí.

Líbí se mi

5
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT