Gang zkušených kriminálníků, kteří vařili pervitin, sledovali od léta jihomoravští kriminalisté. A začátkem října spadla klec. Policejní komando zatklo šest lidí a výsledkem razie je zjištění, že banda využívala prostoje ve výrobě pervitinu ke zlodějským nájezdům na plantáže cizího konopí. Z něj pak vyráběli marihuanu. Jeden z nich navíc jezdil v terénním autě, odcizeném v zahraničí. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

Sledovali je od léta

Zkušení výrobci pervitinu, kteří působili na Břeclavsku a Znojemsku, se dostali do hledáčku jihomoravského toxitýmu o letošních prázdninách. Zásahová jednotka pak podle Švába zadržela začátkem října celkem šest lidí. Poté následovaly domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor.

Cizí konopí sklízeli potmě

„Kromě dvou varen, 70 gramů pervitinu a dalších zajištěných věcí bude zlikvidováno také 27 kilogramů sušiny konopí. Kriminalisté totiž zjistili, že prostoje ve výrobě pervitinu, které byly způsobené momentálním nedostatkem léků potřebných pro výrobu, si skupina krátila objížděním vesnic na Břeclavsku a Znojemsku. Na místa, kde si všimla rostlin konopí, se pak její členové pod rouškou tmy vrátili a rostliny z cizích zahrad či polí sklidili,“ upřesnil policejní mluvčí.

V ukradeném autě vozil pistoli a mačetu

Kromě toho užíval jeden ze stíhaných mužů vozidlo Mitsubishi Pajero, ve kterém vozil plynovou pistoli i mačetu. Po důkladném ohledání auta kriminalisté zjistili, že bylo ukradeno v Rakousku, kam se po nezbytných procesních úkonech také vrátí jeho majiteli. „Dosud byli obviněni čtyři lidé, tři z nich z nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, čtvrtý pak z přechovávání drog. Role dalších ze zadržených se ještě upřesňují,“ dodal Pavel Šváb s tím, že detektivové případ dále vyšetřují.