Motocyklista zemřel v pátek po dopravní nehodě v Banticích na Znojemsku, srazil se na křižovatce s osobním autem. Nehoda se stala před 17. hodinou. Na místo vyjížděli kromě policistů i hasiči, kteří vytahovali motorku z potoka. V tiskové zprávě hasiči informovali o tom, že pátek přinesl nadprůměrně vysoký počet nehod, které vyžadovaly jejich zásah. Podle policie mají páteční nehody na jihomoravských silnicích tři oběti.

Na střet s kamionem doplatil i řidič auta

Hasiči během pátku vyjížděli nejméně k 11 nehodám na jižní Moravě. „Jedná se o téměř dvojnásobek denního průměru počtu nehod. Ve třech případech jsme zraněné vyprošťovali. Dvě nehody skončily smrtelným zraněním,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Smrtelná byla i nehoda na silnici 55 u Mikulčic, kde zemřel řidič osobního auta po čelním střetu s kamionem.

Mladý řidič nezvládl zatáčku

Jednoho člověka museli vyprostit hasiči také po nehodě u Holštejna na Blanensku. „Mladičký řidič, který získal řidičské oprávnění jen před několika dny, nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde se střetl s dalším osobním automobilem. V něm byl těžce zraněn osmačtyřicetiletý řidič. Ten byl letecky transportován do nemocnice, kde dnes zemřel,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kontrolovali především rychlost

Policie se v těchto dnech zaměřuje na kontroly a prevenci. V pátek se konala dopravně- bezpečnostní akce Speed Marathon. Policisté kontrolovali hlavně dodržování rychlostních limitů na téměř stovce problematických míst v kraji. Dnes na Masarykově okruhu v Brně začala série preventivních akcí pro motorkáře. „Podobný program je pro přihlášené motorkáře připraven i na deseti dalších místech v celé ČR,“ uvedl Malášek.