Muž v Rozdrojovicích na Brněnsku jezdil na elektrokoloběžce se 4,5 promile alkoholu, po pádu skončil v nemocnici. Případem se zabývají policisté, informovala dnes na webu jejich mluvčí Andrea Cejnková. Policie řeší i další případ podnapilého muže, který za volant usedl se třemi promile.

Pil celou noc a dopoledne

Šestatřicetiletý muž se podnapilém stavu proháněl na elektrokoloběžce v Rozdrojovicích v sobotu kolem poledne. Nezvládl ale řízení a upadl na silnici, následně do příkopu. „Utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. Muž se podrobil dechové zkoušce s alarmujícím výsledkem čtyři a půl promile alkoholu, kdy uvedl, že pil celou předchozí noc, a i v dopoledních hodinách před jízdou,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že druh a množství požitého alkoholu nedokázal uvést. Elektrokoloběžku policisté zajistili a případem se nadále zabývají.

Měl skoro tři promile

Popíjel i čtyřiačtyřicetiletý muž z Břeclavska, a to v noci na neděli, podle svých vlastních slov opravdu hodně. „Problém byl však ve složení tekutin. Pán totiž pil pouze pivo a víno a co je horší, tak dopoledne, kdy se ještě posilnil třemi deci vína, usedl za volant,“ popsala mluvčí. Dotyčného zastavili policisté ke kontrole ve Velkých Bílovicích, nadýchal bezmála tři promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a nyní bude čelit obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dodala mluvčí.