Sedmačtyřicetiletý muž, kterého policie obvinila z dvojnásobné vraždy ve Svitávce na Blanensku, v brněnské vazební věznici zemřel. Informaci Novinek.cz a Blesku.cz potvrdila ČTK mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová. Muži hrozilo 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Cizí zavinění vyloučili, byl na cele sám

„Předběžně můžeme vyloučit zavinění cizí osoby, protože muž byl na cele sám,“ řekla Prunerová s tím, že okolnosti smrti se nyní vyšetřují.

Dozorci nepochybili

Podle mluvčího vazební věznice Tomáše Bábora muž zemřel v pondělí v dopoledních hodinách. Doplnil, že dosavadní vyšetřování vyloučilo také pochybení příslušníků vězeňské služby.

Chladnokrevně je popravil

Dva mrtvé našli policisté ve Svitávce 12. dubna ráno. Jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, muž tam zastřelil svou bývalou přítelkyni a jejího syna, kteří se údajně vraceli z noční směny domů. Vrah z místa činu poté uprchl v autě, které později policisté našli odstavené u Boskovic. Policisté požádali o pomoc veřejnost při pátrání po pravděpodobném pachateli. Podezřelého sedmačtyřicetiletého muže se podařilo dopadnout v podvečer u Šebetova díky všímavému svědkovi. Muž se podle policistů k činu motivovanému osobními vztahy doznal.