Dvojnásobná vražda otřásla dnes ráno Svitávkou na Blanensku. Sedmačtyřicetiletého muže, který podle svědků ráno zastřelil ranou do hlavy svou bývalou přítelkyni a stejným způsobem popravil i jejího syna, policie po téměř dvanácti hodinách večer dopadla. Jeho auto, kterým z místa činu ujel, našli policisté už odpoledne na Boskovicku.

Článek jsme aktualizovali ve 20.00.

Ránem třeskly dva výstřely

Bylo krátce po sedmé hodině ráno, když v uličce za bytovým domem v ulici Černovice poblíž stavebnin ve Svitávce třeskly dva výstřely. „Šel jsem zrovna do práce, když jsem ty rány slyšel. Říkal jsem si, co to je takhle po ránu, kdo to tady střílí! A pak jsem uviděl mužskou postavu, jak utíká směrem k hlavní silnici,“ popsal zpravodajskému portálu BRŇAN osudné chvíle muž, který si přeje zůstat v anonymitě.

Počkal si na ně a bez jediného slova je popravil!

Sedmačtyřicetiletý muž, kterého policie z vraždy podezírá, si podle všeho na své oběti počkal, když se autem vracely z noční směny. „Když oba z červeného auta vystoupili, beze slova k nim prý přistoupil a zákeřně je zabil! Byla to poprava, každého z nich měl střelit jednou ranou z legálně držené pistole do hlavy,“ uvedl k vraždě další muž.

Zřejmě neunesl rozchod s přítelkyní

Motivem činu mohlo být údajně to, že muž neunesl rozchod s šestačtyřicetiletou přítelkyní a zavraždil i jejího jednadvacetiletého syna. S oběma bydlel v pronajatém bytě ve zmíněné bytovce kousek od místa činu. Zbraň měl legálně, podle sousedů je myslivec.

Vrah unikal policistům téměř půl dne

„Policisté od dnešního ráno prověřují okolnosti nálezu dvou mrtvých osob ve Svitávce, které zemřely násilnou smrtí. V této souvislosti pátráme po podezřelém Pavlu Konečném, pohybovat by se mohl ve vozidle Suzuki Jimny RZ 5J4 69 67,“ uvedla policie na twitteru. Odpoledne to pak doplnila, že hledané vozidlo našla opuštěné v lese na Boskovicku. Po téměř dvanácti hodinách se pak strážcům zákona podařilo podezřelého z dvojnásobné vraždy zadržet krátce před 19. hodinou. „Díky pozornému svědkovi policisté poblíž Šebetova vypátrali podezřelého muže. Více informací poskytneme, jakmile to okolnosti dovolí,“ sdělili na twitteru policisté. Střelci nyní za úkladnou dvojnásobnou vraždu hrozí až 25 let vězení nebo doživotí.

Vystrašenou svědkyni ošetřili záchranáři

Na místě činu měla být údajně i příbuzná obětí, která však vyvázla bez zranění. „Dnes ráno jsme vyjížděli do Svitávky, kde jsme měli v péči mladou ženu s akutní stresovou reakcí. Po ošetření a poučení ji záchranáři nechali na místě,“ upřesnila mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Obyvatelům městyse nebezpečí nehrozí

K dvojnásobné vraždě se vyjádřila i radnice městysu, který čítá zhruba 1800 obyvatel. „Dnes ve Svitávce došlo k násilnému trestnému činu. Vedení městyse je v kontaktu s Policií ČR. Dle jejího sdělení je pachatel mimo území městyse a bezpečnost občanů městyse je zajištěna,“ stojí na webu Svitávky.