Tragický případ vraždy a sebevraždy otřásl Lovčicemi na Hodonínsku. Starší muž tam v neděli navečer zastřelil mladšího, pak se uchýlil k sobě domů a spáchal sebevraždu. Zastřelil se pistolí, na kterou neměl zbrojní průkaz. Po jeho oběti zůstala těhotná partnerka. Obec pro ni chce uspořádat sbírku.

Měli prý spolu v minulosti spory

Policisty se to začalo hemžit ve vesnici, která čítá 844 obyvatel, včera večer poté, co tam vpodvečer zaznělo několik výstřelů. „Zřejmě z důvodu dřívějšího sporu tam šestapadesátiletý muž zastřelil nelegálně drženou zbraní devětadvacetiletého obyvatele obce,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Oběť se snažili oživit

Postřeleného muže se ještě snažili zachránit přivolaní záchranáři. Jejich operační středisko poslalo do obce na Hodonínsku několik posádek, vrtulník a inspektora provozu. Jejich snaha však byla bohužel marná. „Resuscitovali jsme mladého muže, který utrpěl střelná poranění. Přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo obnovit jeho životní funkce,“ potvrdila mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Vrah se po činu zastřelil

Okamžitě po nahlášení tragické události se do pátrání po podezřelém střelci zapojily desítky policistů. „Zanedlouho se zjistilo, že po činu odjel zpět domů a následně spáchal sebevraždu,“ upřesnil policejní mluvčí.

Detektivové vyšetřovali celou noc

Kriminalisté v Lovčicích pracovali celou noc a místa činu policisté prohledávají i dnes a zajišťují stopy a další důkazy pro trestní řízení. „Případ řešíme jako vraždu spáchanou po předchozím uvážení,“ dodal Pavel Šváb. Vzhledem k tomu, že se střelec po činu sám sprovodil ze světa, tak policie případ po vyšetření odloží.

Lidi v obci tragédie zasáhla

Smrtící střelba zazněla ve vesnici před 18. hodinou a jejím obyvatelům není moc jasné, proč padesátník mladšího muže zavraždil. „Lidi to slyšeli. Všechny nás to zasáhlo, jsme menší obec a všichni se tu známe. On ho zastřelil u vchodových dveří domu, kde mladší muž bydlel. Je to tragédie. Nevím, jestli mezi sebou měli nějaké spory. To teď řeší policie. Každopádně uděláme sbírku pro přítelkyni zavražděného muže, protože spolu čekali dítě,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN lovčický starosta Václav Tvrdý.