Po čelním střetu kamionu s osobním vozem ve středu večer u Ořechova na Brněnsku zemřel jeden z pasažérů osobního vozu, druhého záchranná služba letecky transportovala do nemocnice. Na webu hasičů o tom dnes informoval mluvčí Jaroslav Mikoška. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové jsou zranění muže těžká.

Z osobního auta vyprostili dva muže

Hasiči na místo vyjeli krátce po 20. hodině. „Osobní vůz skončil po nehodě mimo silnici ve svahu pod úrovní vozovky. Cestovali v něm dva muži, které se podařilo vyprostit bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedl mluvčí.

Řidiči kamionu pomáhala psycholožka

Hasiči pomohli záchranářům s péči o oba zraněné. „U jednoho z nich byla nutná resuscitace, která však přes rychlou pomoc nebyla úspěšná a muž na místě svým zraněním podlehl. Druhého zraněného jsme pomohli transportovat do vrtulníku záchranné služby,“ řekl Mikoška. Doplnil, že psycholožka se mezitím věnovala posttraumatické péči o řidiče kamionu.

Jednoho muže oživili, druhý svým zraněním podlehl

Záchranáři měli na místě podle Bothové pět posádek včetně vrtulníku. „Zdravotníci ošetřili jednoho muže, který utrpěl těžká mnohočetná poranění, následně jej letecky transportovali k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Druhého muže záchranáři resuscitovali, bohužel přes veškerou jejich snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce, podlehl závažným zraněním,“ uvedla Bothová.

Hasiči odstranili následky nehody

Hasiči osvětlili místo nehody, zajistili prostor proti vzniku požáru, uklidili vozovku a pomohli s vyproštěním osobního auta na silnici. Hodinu po půlnoci zásah na místě skončil.