Jihomoravští policisté pátrají po řidiči vozu značky BMW, který v sobotu večer na Vyškovsku riskantně ujížděl hlídce, a nakonec utekl směrem do vojenských lesů. Za volantem si počínal nebezpečně, například na křižovatce v centru Ivanovic na Hané téměř srazil projíždějící motocyklistku. Policie vyzvala případné svědky, kteří mají informace k řidiči, případně viděli nebo natočili jeho riskantní jízdu, aby se ozvali na tísňovou linku 158. Na policejním webu policisté zveřejnili také fotografie auta a videozáznam.

Nezastavil a chtěl jim ujet

Vše začalo tím, že řidič stříbrného BMW odmítl zastavit ke kontrole a chtěl ujet. „Šofér si přitom vůči ostatním na silnici počínal velmi nebezpečně. Například na křižovatce v centru Ivanovic na Hané téměř srazil projíždějící motocyklistku. Ta se zachránila jen díky pohotovému manévru, kterým odvrátila fatální střet,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Naboural jiný vůz a pak uprchl

Jízda pokračovala směrem na Drysice, kde po přejetí mostu nad dálnicí D46 vůz naboural na křižovatce do jiného automobilu. S poškozeným vozem sjel řidič ze silnice na pole, kde po ujetí několika stovek metrů auto odstavil a utekl směrem do vojenského újezdu Březina.

Uprchlíka hledal i vrtulník

„Na místě se rozjelo rozsáhlé pátrání, do kterého byly nasazeny všechny dostupné hlídky, včetně policejního psovoda a ze vzduchu po řidiči pátral i vrtulník s termovizí. Uprchlíka se ale ani po několika hodinách vypátrat nepodařilo,“ uvedl Vala. Vyšetřování převzali vyškovští policisté, kterým ale příliš nepomohlo, že ujíždějící vůz v poslední době několikrát neoficiálně změnil majitele. Policie tak řidiče stále nezná, uvítá proto pomoc veřejnosti.