03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Při tragické nehodě u Bavor na Břeclavsku zemřel člověk, pět lidí utrpělo zranění

Foto:

Policie ČR

Jeden člověk zemřel a dalších pět se včera zranilo při podvečerní nehodě dvou osobních aut u Bavor na Břeclavsku. Silnici z Brna na Mikulova mezi odbočkami na Dolní Dunajovice a Březí policie uzavřela, na místě se tvořily kolony. Informoval o tom mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala. Záchranáři na místě ošetřili pět pacientů, z toho dvě děti, doplnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Drtivý střet protijedoucích vozů

„Došlo k nehodě dvou osobních vozidel, jedno jelo z Brna na Mikulov, druhé z Mikulova na Brno. Jeden z řidičů vjel do protisměru a obě auta se čelně srazila,“ uvedl Vala. Havárie se stala před půl šestou večer.

Na místě zasahovalo osm sanitek

Záchranáři na místo vyslali osm vozů, protože vrtulník kvůli počasí nemohl vzlétnout. Na místo tak vyjely čtyři záchranářské posádky, dva lékařské týmy, velkokapacitní sanitka a inspektor provozu.

Jeden mrtvý a dvě těžce zraněné ženy

„Na místě bohužel byla jedna osoba, která zemřela ještě před naším příjezdem. Ošetřili jsme dítě, které utrpělo těžká zranění, a převezli jsme jej do Dětské nemocnice v Brně, druhé dítě s lehčími poraněními jsme po poskytnutí péče odvezli tamtéž. Ošetřili jsme také dvě mladé ženy, obě utrpěly mnohočetná vážná zranění a po ošetření byly převezeny na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně,“ upřesnila Bothová.

Seniorku ošetřili na místě

Záchranáři měli v péči na místě ještě seniorku, kterou po ošetření pro vyloučení vážnějších zranění odvezli do břeclavské nemocnice.

Tah na Vídeň na několik hodin uzavřeli

Silnice, která je hlavním tahem z Brna na Vídeň, zůstala několik hodin uzavřená v obou směrech, objízdné trasy vedly od Brna přes Dolní Dunajovice a od Mikulova přes Březí. Trasa byla znovu zprůjezdněna po 21. hodině.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT