Dnešní Nedělní speciál je tentokrát z brněnského Králova Pole, kde developerská společnost Trikaya nedávno dokončila a zkolaudovala dalších sedm desítek nových bytových jednotek. Ty jsou v lokalitě poblíž nákupního centra. Projekt Ponavia rezidence III tak navázal na předchozí etapy z let 2016 a 2020. Zahrnuje celkem 262 bytů, přičemž dvaasedmdesát z nich vzniklo v rámci nynější třetí fáze.

Zvládli to za tři roky

„Přesně tři roky po kolaudaci druhé etapy jsme dokončili další část projektu Ponavia rezidence. Jsme rádi, že se nám postupně daří přeměňovat dříve zanedbanou oblast s nevyužitým brownfieldem na novou, moderní část města,“ uvedl výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya Dalibor Lamka.

Zájem o byty byl enormní

Navzdory ochlazenému trhu s nemovitostmi se v 1. letošním čtvrtletí stala Ponavia rezidence III nejprodávanějším developerským projektem v moravské metropoli. Zájem kupujících byl velký. Začátkem května tak developer oznámil, že k prodeji nabízí už jen posledních sedm bytů. „V nabídce zbývá poslední zhruba desetina bytů, drtivá většina jednotek již má své majitele. Tento stav dobře ilustruje současnou situaci, kdy snížené poptávce lépe odolávají byty v energeticky udržitelných projektech a vyhledávaných lokalitách,“ upřesnil Lamka.

Mají to deset minut do centra

Velkou výhodou pro nové obyvatele je právě lokalita s desetiminutovou dostupností do centra Brna a kompletní občanskou vybaveností v okolí. V docházkové vzdálenosti je nákupní centrum, plavecký bazén, hokejová hala, park Lužánky či spousta kaváren a restaurací.

Koupě bytu jako investice

Řada nových majitelů si však byt v projektu pořídila jako investici. Zájemci si totiž mohou na investiční kalkulačce jednoduše propočítat návratnost investice nebo využít zvýhodněné nabídky připravené ve spolupráci se službou Ideální nájemce. Ta vlastníkům nabízí zaručený nájem bez ohledu na obsazenost bytu.

Úsporné a kvalitní bydlení

Stavbaři se při budování bytů v Králově Poli řídili přísnými ekologickými normami a použili kvalitní materiály, které zaručují výraznou úsporu energií. Stavělo se tak z vápenopískových cihel, které vyhovují nejvyšším nárokům na kvalitu pasivních a nízkoenergetických staveb. Objekt kryje zelená střecha a zeleň okolo domu se zavlažuje dešťovkou z retenční nádrže. Kromě novostavby stavbaři nyní dokončili i dětské hřiště ve vnitrobloku.

Architekti navázali na druhou část projektu

Architektonicky nová část navázala na 2. etapu projektu, se kterou tvoří jeden vizuální celek. „V září 2015 jsme v soutěži na bytový soubor Ponavia II a III zvítězili s konceptem inspirovaným velkými zámořskými cruisery. Kompaktní, efektivní a prostorově úsporné hmotě jsme propůjčili dynamiku sdružením lodžií do horizontálních pásů. První část ‚vyplula‘ v roce 2020. Dokončením třetí etapy získala budova původně zamýšlenou proporci a eleganci,“ dodal za projektanty architekt Jaroslav Wertig z ateliéru A69 – architekti.

Developer letos zahájí výstavbu Čtvrti Pod Hády

A jak již zpravodajský portál BRŇAN informoval, stejný developer se chystá na rozsáhlý projekt Čtvrť Pod Hády v místě brownfieldu po továrně Ergon v Maloměřicích a Obřanech. „Celkem tam Trikaya v několika etapách plánuje postavit přes tisíc nových bytů, přičemž první část chystá uvést do prodeje už letos,“ doplnil Dalibor Lamka.