Tuzemská motocyklová sezóna vyvrcholí tento víkend na Masarykově okruhu v Brně třetím ročníkem Velké ceny Bohumila Staši. Do závěrečného podniku šampionátu ČAMS na přírodních okruzích se přihlásilo přes 300 závodníků ze sedmi evropských zemí. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí brněnského automotodromu Petr Boháč.

Přihlásilo se 330 jezdců

Podle předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivany Ulmanové odráží vysoká účast dlouhodobou kvalitu celého šampionátu. „Jsem moc ráda, že se závěru sezóny zúčastní v tak vysokém počtu jak tuzemští závodníci, tak jezdci ze zahraničí. Nepochybuji o tom, že diváky na tribunách čeká napínavá podívaná. O víkendu se můžeme těšit na řadu soubojů o mistrovské tituly,“ uvedla Ulmanová. Organizátoři z Road Racing Clubu aktuálně avizují 330 přihlášených jezdců ve všech třídách.

Diváky čekají napínavé souboje

V nejsilnější kubatuře se představí Michal Prášek a Karel Pešek. Tito dva závodníci svedli na Masarykově okruhu už nejednu bitvu o vítězství. Největší šanci na celkové prvenství mají ale Dan Vysloužil a Jiří Petrla. „Matador přírodních okruhů Marek Červený bude bojovat o tituly hned ve dvou třídách, přičemž v šestistovkách má prvenství téměř jisté. Ve třídě Twin na něj v tabulce číhají Jan Dresner a Ľudovít Krušina. Červenému v celkovém hodnocení chybí body ze tří závodů seriálu, před kterými upřednostnil účast na mezinárodním šampionátu IRRC, kde se mu letos podařilo vybojovat už čtvrtý titul mistra,“ upřesnil Petr Boháč.

Kdo vyhraje kategorii Oldtimer 350?

Zatímco v některých třídách je o celkových vítězích rozhodnuto, velmi zajímavý bude souboj o prvenství v kategorii Oldtimer 350, kde Šárka Schmidtová ztrácí pouhých pět bodů na lídra Vítězslava Hatana.

Víkendová vstupenka přijde na 400 korun

Program Velké ceny Bohumila Staši začíná dnes volnými tréninky, v sobotu a neděli budou následovat kvalifikace a závody. Pro diváky bude o víkendu otevřena sedadlová tribuna u cílové rovinky, stejně jako přírodní tribuna C. „Se zakoupenou vstupenkou mohou diváci zamířit i do paddocku. Vstupné na jednotlivé dny činí 250 korun, víkendová vstupenka přijde na 400 korun. Vstupenky lze zakoupit na místě na pokladnách u otevřených tribun. Děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma,“ dodal mluvčí okruhu.

Finále sezóny čeká i nejmladší závodníky

Souběžně s programem na velké závodní trati se na Masarykově okruhu uskuteční závěrečný podnik šampionátu Minimotocup, ve kterém se na minibikové dráze představí nastupující generace motocyklového sportu. Organizátoři očekávají účast zhruba 50 závodníků a závodnic v čele s členy Minibikové akademie Masarykova okruhu.