Novým trenérem fotbalistů druholigového Vyškova se stal Jan Kameník. Ten nahradil Jana Trousila, jehož vedení ambiciózního klubu odvolalo minulý týden. A právě na jeho rukopis by chtěl nový kouč navázat. Vyškov je nyní v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY až šestý poté, co v Drnovicích v televizním duelu remizoval s béčkem pražské Slavie 2:2.

Domluvili se před zápasem se Slavií

Možnost převzít vyškovský kádr se podle Kameníka zrodila rychle. „Stalo se tak před zápasem se Slavií B, kdy jsme si ve večerních hodinách volali s majitelem klubu. Po vzájemné komunikaci jsme se tak domluvili, vše proběhlo velmi rychle,“ potvrdil na klubovém webu nový kouč MFK.

Můžu navázat na rukopis Honzy Trousila, říká Kameník

Ten vnímá, že jeho noví svěřenci v poslední době ušli dlouhou cestu. „Tým se zprofesionalizoval a útočí na nejvyšší pozice druhé ligy. Je potřeba samozřejmě připomenout práci Honzy Trousila, který tady byl od počátku a vtiskl mužstvu svůj rukopis. S týmem navíc byl dlouho úspěšný, což pokračovalo i po postupu do druhé ligy. Je potřeba vyzdvihnout, že je na co navazovat a jsem rád, že budu součástí tohoto klubu a projektu. Jsem hrdý na to, že ve Vyškově mohu pracovat,“ chválí si trenér nové působiště.

Tým se může rvát o špičku tabulky

První trénink týmu Kameníka teprve čeká, ale už teď je mu jasné, že jde o různorodý kolektiv. „Zdá se mi, že je tu spousta individualit, jež mají svoji kvalitu podpořenou domácími hráči. Dohromady to dělá velmi zajímavý celek, který se může rvát o nejvyšší umístění. Skladba týmu může být v dalším období důkladně analyzována, což je i můj úkol, abych začal ode dneška s týmem pracovat a poskytl dobrou zpětnou vazbu. A od léta si to nastavil tak, aby byl projekt úspěšný a produktivní,“ zdůraznil Jan Kameník.

V mužstvu je velká síla, tvrdí trenér

Ambiciózní klub v zimě vyhlásil cíl porvat se minimálně o barážové příčky a šanci poprat se o postup do nejvyšší soutěže podle Kameníka mužstvo stále má. „Tým má svoji sílu, což ukázal i v uplynulém duelu se Slavií B, když dvakrát prohrával a dokázal se zvednout. Podle mě závěr utkání potom ještě mluvil o něco více pro Vyškov než Slavii, takže vnímám velkou sílu. V momentu, kdy hráči budou ještě trošičku více pracovat pro celek a dodají své exkluzivní individuální dovednosti, už to bude hodně zajímavé,“ dodal nový vyškovský kouč.