Fotbalová Zbrojovka Brno získala kapitána konkurenčního Vyškova Filipa Štěpánka. Pětadvacetiletý stoper zamířil v druhé lize k regionálnímu rivalovi po vypršení smlouvy. Vyškovský klub o tom informoval na webu. Zbrojovka má za sebou nevydařenou sezonu, když po sestupu z první ligy obsadila až deváté místo. Nový trenér Jaroslav Hynek bude mít v nadcházejícím ročníku za úkol vrátit tradiční celek mezi elitu. Další posilou je teplický gólman Mucha, který naposledy hájil svatyni Prostějova.

Dvakrát došel s MFK do baráže, ale neuspěl

Štěpánek strávil ve Vyškově tři sezony a v posledních dvou ročnících došel s týmem až do baráže o nejvyšší soutěž. V ní ale neuspěl nejprve proti Zlínu a letos ani s Karvinou. Během necelé stovky soutěžních utkání vstřelil čtyři branky a připsal si čtyři asistence. V uplynulé sezóně navíc po končícím Michalu Klesovi „zdědil“ i kapitánskou pásku.

Filip potřeboval nový impuls, říká generální manažer Vyškova

„Filipovi vypršela tříletá smlouva a jeho ambice dostat se do ligy u nás nebyla naplněna a měl chuť se někam posunout. Myslím si, že je pro něj ta změna přínosná, potřeboval nový impuls. Pro nás je to samozřejmě obrovská ztráta, jelikož odchází kapitán, ale Filipovi přejeme jen to nejlepší a věříme, že si tu vysněnou ligu zahraje,“ uvedl generální manažer Zbyněk Zbořil.

O místo v brance se popere Mucha

Zbrojovka na klubovém webu představila posilu do branky, z Teplic přestoupil Filip Mucha. Dvaatřicetiletý gólman naposledy chytal v Prostějově. Z angažmá v Teplicích má na kontě 16 ligových startů. Mucha doplní Dominika Sváčka, u něhož se hostování změnilo v odkup z Plzně, a Michala Hložánka. Talentovaný gólman prodloužil v Brně smlouvu, stejně jako další mladý brankář Ondřej Prodělal.

Ze Zlína přišel záložník Janetzký

Další posilou je sedmadvacetiletý záložník Jakub Janetzký ze Zlína. Tam odehrál 140 zápasů v nejvyšší soutěži, předtím hrál v Opavě a krátce také za Jablonec. Celkem má na kontě 172 prvoligových startů. Vstřelil v nich patnáct branek.

Do obrany přestupuje Slovák Mičuda

Konkurenci v obraně rozšíří dvacetiletý Šimon Mičuda z Trenčína. Slovenský mládežnický reprezentant sbíral v uplynulé sezóně zkušenosti na hostování v prvoligové Banské Bystrici a druholigovém Púchovu. Ve slovenské nejvyšší soutěži zatím nasbíral 17 startů (15 za Trenčín, 2 za Banskou Bystricu). I v tomto případě se jedná o přestup.

Útok posílí mladý Chorvat

Do útoku přichází rovněž dvacetiletý chorvatský útočník Carlo Mateković, který bude v Brně hostovat z Lokomotivy Zagreb. V uplynulé sezóně hrál druhou chorvatskou ligu, na kontě má i jeden zápas za reprezentaci U20.