Fotbalisty druholigového Vyškova posiluje zvučné jméno. Na lavičku míří zkušený borec Tomáš Hořava, který má za sebou přes tři stovky prvoligových duelů a rozšíří řady realizačního týmu. Ke trojici Trousil, Mazura, Horáček tak od jara přibyde brněnský rodák, který na hřištích nastřílel víc než 40 gólů.

Klub chce do první ligy

Tomáš Hořava se stává čtvrtým členem realizačního týmu MFK Vyškov v letošní sezóně. Kamerunský majitel klubu tak dává jasně najevo, že postup do nejvyšší soutěže v horizontu dvou let myslí vážně.

Hořava povede tréninky individuálních dovedností

První jarní posila bude mít podle generálního manažera Zbyňka Zbořila specifickou roli v týmu. „Mám velkou radost, že náš realizační tým rozšířil bývalý reprezentant Tomáš Hořava, který se bude v našem klubu věnovat skills individuálním tréninkům. Do budoucna by měl vést i mentální koučink našich hráčů,“ sdělil na klubovém webu na adresu čtyřiatřicetiletého bývalého středopolaře manažer Zbořil.

Posila začínala s fotbalem v Drnovicích

Hořavův fotbalový životopis se začal psát právě v místě, kde aktuálně áčko Vyškova hraje své domácí duely. Mezi léty 1994 až 2002 totiž Hořava oblékal dres Drnovic, odkud zamířil na rok do Zbrojovky Brno, aby mohl v roce 2003 zakotvit v Olomouci, se kterou spojil svou kariéru až do roku 2013, kdy jej koupila plzeňská Viktoria.

V Plzni brněnský rodák zářil

Právě v dresu Viktorie Plzeň zaznamenal Hořava nejzářnější období kariéry. Bezmála šedesát startů v evropských pohárech doplňuje i čtrnáct zápasů v dresu reprezentačního áčka a během osmi let v Plzni mohl oslavit hned tři mistrovské tituly.

V roce 2021 pak musel ukončit hráčskou kariéru po vleklých potížích s kolenem, teď tedy před ním stojí nová výzva v týmu MFK Vyškov.