fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Auto najelo přímo před zraky strážníků do sloupu, muž neměl řidičský průkaz a nadýchal přes tři promile

Nezvykle se pohybujícího auta si v neděli v noci všimla autohlídka, která zastavila v Nádražní ulici. Přímo před zraky strážníků začal tmavý mercedes couvat a následně se prudce rozjel dopředu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení.
default-news

Foto:

redakce

Vyjet z místa se pokusil ještě jednou, a to za hlasitého doprovodu motoru a hustého oblaku dýmu. I druhý pokus ale skončil stejně a hlídka se rozhodla, že podezřele popojíždějícímu autu zahradí cestu služebním vozidlem se zapnutými majáky. Za volantem mercedesu seděl šestačtyřicetiletý muž, kterého strážníci vyzvali, aby vypnul motor a vystoupil z auta. To muži dělalo značné problémy a při zvedání se musel přidržovat, aby nespadl zpět do sedadla. Pro strážníky nebylo překvapením, že dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu, naměřená hodnota je ale zarazila. Na displeji se totiž objevilo 3,2 promile. Když následně strážníci muže vyzvali k předložení řidičského průkazu, oznámil jim, že ho nemá, protože má soudem vydaný zákaz řízení. Svého známého se pokusila zastat jednatřicetiletá žena sedící na sedadle spolujezdce. Hlídce tvrdila, že prý autem přijela ona a její kamarád jí chtěl jen pomoci s couváním. To jí podle jejích slov prý moc nejde, protože se řídit teprve učí a řidičský průkaz proto také nemá. I u ní provedli strážníci dechovou zkoušku, a to s výsledkem téměř 2 promile. Hlídka přivolala státní policisty, kteří si případ kvůli podezření z trestného činu převzali. Celé jednání je zachyceno nejen na městských kamerách, ale také na záznamu ze služebního auta městské policie.

S alkoholem za volant sedl i řidič, ke kterému přivolal o víkendu hlídku městské policie jeden z kolemjdoucích. Ten si prý všiml stříbrného fiata, který nejistě popojížděl po parkovišti v Uhelné ulici, a strážníci proto okamžitě vyrazili na místo. Tam je oslovil třiačtyřicetiletý muž, který strážníkům popsal stejnou situaci, na kterou je upozornil muž volající na linku 156. Přítomný svědek navíc prý kvůli nebezpečné jízdě dotyčného muže vyjádřil i obavu o své zaparkované auto. Hlídce ještě popsal, že chvílemi prý řidič ve voze i usínal. Strážníci uviděli, jak se svědkem popsaný automobil pokusil vyjet z parkovacího místa. Hlídka řidiče zastavila a vyzvala ho, aby jí předložil průkaz totožnosti. Z jeho dechu byl silně cítit alkohol, který potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 2,87 promile. Sedmapadesátiletý muž strážníkům sdělil, že čeká na tchyni, kterou musí následně odvézt. Hlídka mu oznámila, že v jízdě pokračovat nebude, a kvůli podezření z trestného činu přivolala republikové policisty, kteří si případ převzali.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT