Brněnský automotodrom se na Velikonoce otevře veřejnosti. Na závodní trať Masarykova okruhu se mohou na Červené pondělí zdarma pěšky vydat nejen fanoušci motorsportu, ale i třeba rodiny s dětmi. Přímo na dráze čeká zájemce tematická stezka se zajímavostmi ze světa hřmících motorů. A Bílá sobota bude 8. dubna patřit Tuning Show. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí okruhu Petr Boháč.

Masarykův okruh z jiné perspektivy

„Chceme lidem nabídnout příležitost, jak Masarykův okruh poznat z jiné perspektivy. Na Velikonoční pondělí jsou lidé pohromadě a často hledají netradiční program. Proto dráhu otevíráme pro pěší a pozvánku na příjemnou procházku doplňujeme o zábavnou stezku, která potěší zejména rodiny s dětmi,“ uvedla předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Okruh bude v pondělí zdarma otevřený za každého počasí od 9 do 17 hodin.

Tematická stanoviště po celé trati

„Návštěvníci se mohou těšit na tematická stanoviště rozmístěná po celé trati. Na nich jsou zábavnou formou vysvětlené zajímavosti ze světa motorsportu. Třeba kolik opravdových koní by muselo nahradit motor silného motocyklu,“ přiblížila pondělní program Ivana Ulmanová. Jednotlivé zastávky jsou pojaté tak, aby byly poutavé i pro nejmenší.

Okruh má vlastní jednotku hasičů

Stanoviště dají nahlédnout i do zákulisí fungování závodní dráhy. „Představíme vyprošťovací vůz, safety car, který řídí provoz na trati, nebo naše hasičské auto. Ne každý to ví, ale na okruhu máme vlastní hasičskou jednotku, která je v případě nehody připravená okamžitě zasáhnout,“ popsal šéf sportovního oddělení Masarykova okruhu Miroslav Bartoš.

Na poslední zastávce budou pomlázky

Protože se akce koná na Velikonoční pondělí, nezapomínají na okruhu ani na dodržování tradic. Na poslední bonusové zastávce budou pro návštěvníky připravené pomlázky, aby mohli symbolicky splnit svoji velikonoční povinnost. Na dětské návštěvníky navíc čeká dárek v podobě velikonočního balíčku, který bude k vyzvednutí v Hotelu GRID. Tam si lidé dopřejí i sváteční menu. Otevřený bude i speciální pitstop – občerstvení přímo ve Schwantzově zatáčce. I v neděli se dráha otevře pro pěší, ale bez doprovodného programu.

Sobota nabídne sraz fanoušků upravených vozů

Pro motoristy je o Velikonocích na programu tradiční Tuning Show. Hojně navštěvovaný sraz fanoušků upravených aut, která zaplní celý paddock, se odehraje v sobotu. Program na dráze se ponese ve znamení sprintů na cílové rovince, závodů do vrchu a jízd pro veřejnost. Nebude chybět ani soutěž v driftech, freestyle motocross exhibice Pavla Poláška, nebo ukázka vyproštění z hořícího vozu. Sobotní vstupné je 350 korun.