Banger. Adam Mišík zářil jako drogový dealer v brněnské premiéře nového filmu Adama Sedláka

Talentovaný herec a zpěvák Adam Mišík září v hlavní roli drogového dealera Alexe ve filmu BANGER., který tvůrci představili v předpremiéře v brněnském Univerzitním kině Scala.

  • Foto

    Bontonfilm

Mišíka, který ve zběsilé jízdě plné drog a rapu prodává kokain, chce prorazit jako rapper a ukázat tak své holce, že na to má, si jako Alexe původně nedokázal představit ani sám režisér.

Alexova kamaráda a hudebního producenta hraje Marcel Bendig, bratr zpěváka Jana Bendiga, a i ten má podle odborníků za svůj výkon nakročeno k nějakému ocenění. Ostravský raper Sergei Barracuda hraje sám sebe a podle filmových odborníků to pro Sedlákův nový snímek byla nejlepší volba. Zpěvačka a herečka pak Anna Fialová skvěle ztvárnila naprosto odlišnou dívku, než jak ji diváci viděli v minisériích platformy Voyo Iveta nebo Guru.

Reakce prvních diváků vyzdvihují zejména autenticitu filmu, která byla pro režiséra zásadní. Do výsledné podoby filmu nechal proto promluvit i herce.

„Přečetl jsem si scénář a trochu jsme ho upravili. Pár věcí jsme vyškrtali, doplnil jsem nějaké hlášky, napsal jsem Adamovi jeho rapové hlášky,“ potvrdil Barracuda.

„Některé situace pak vznikaly i přímo na place. Čerpal jsem i ze svých zkušeností z tohohle prostředí, a tak se tam někdy neplánovaně odehrály věci, které prostě do filmu zapadly,“ prozradil Adam Mišík, kterého televizní diváci mohli vidět třeba v show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas.

Zajímavé a unikátní je, že režisér Adam Sedlák natočil celý film na mobil a díky tomu je velmi autentický a neuvěřitelně působivý. Přesto není nijak snížena kvalita obrazu nebo zvuku, vše je profesionální a film snese i obrovské plátno, jak se mohlo přesvědčit 1200 prvních diváků na světové premiéře v rámci festivalu v Karlových Varech, kam byl film vybrán do sekce Zvláštní uvedení.

„Film se natáčel na iPhone 12 Pro, a když jsem viděl záběry, které na něj kluci natočili, než jsem se do projektu zapojil, velmi mě to překvapilo,“ přiznal rapper Barracuda.

Podle režiséra to však byl tvůrčí záměr. „Chtěli jsme tomu dát obrazovou věrohodnost, aby měli diváci pocit, že jsou s těmi postavami v příběhu, že s nimi sedí v autě, že jsou součástí děje,“ upřesnil Sedlák, oceňovaný jako výjimečný tvůrce nové generace, což potvrzuje i jeho dřívější film Domestik nebo série Semestr.

„Je to důkaz toho, že aby člověk natočil film, nepotřebuje dneska zas tak moc peněz. Základem je dobrý nápad a dobrý scénář,“ doplnil Adam Mišík. 

Producentem filmu BANGER. je společnost Shore Points, koproducentem Česká televize. Vývoj a výrobu podpořil Státní fond kinematografie. Do kin, kde bude mít premiéru 22. září, uvede film distribuční společnost Bontonfilm.

Zdroj: 
Brňan (RED)