Basketbalistky KP Brno porazily v pohárovém semifinále Chomutov

Basketbalistky KP Brno porazily v semifinále závěrečného turnaje Českého poháru v Chomutově domácí Levhartice 74:57 a mohou se pokusit zaútočit na druhý triumf v historii. Dnes se ve finále utkají od 18:30 s vítězkami duelu mezi USK a Slavií.

  • Foto

    FB KP Brno

Královo Pole si zahraje finále po roční pauze. Předloni v rozhodujícím utkání v Karlových Varech prohrály Brňanky s Hradcem Králové 63:68, o rok dříve naopak proti stejnému soupeři po výsledku 72:69 slavily první titul v pohárové soutěži.

Proti Chomutovu byla lídrem kanadská pivotka Emily Potterová, jež zaznamenala double double za 17 bodů a 12 doskoků. Stejný počet bodů přidala také americká rozehrávačka Teniya Pageová. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body šestnáctiletá chomutovská rozehrávačka Valentýna Kadlecová.

První poločas vyhrál Chomutov, poté co ve druhé čtvrtině dal soupeř jen sedm bodů. Po změně stran už dominoval favorit. "Čekal jsem těžký zápas, protože jsem viděl Chomutov v lize se Slavií a tam hrál velmi dobrou obranu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, nicméně pak jsme podlehli uspokojení, polevili jsme v obraně. Dostali jsme jednoduché koše, znervózněli jsme v útoku a holky nebyly schopné dát ani koš. Musím holky pochválit, že se zlepšily v obraně v druhém poločase, otočili jsme to a jsem rád, že jsme vyhráli," řekl trenér KP Brno Dušan Medvecký.

Zdroj: 
čtk