Bezbariérové Brno? Město dá 10 mil. na odstranění překážek
Foto:
ilu, redakce
Už loni vznikl poradní sbor pro bezbariérové město, ten za poslední měsíce přijal asi stovku podnětů od obyvatel k řešení různých podnětů. Některé šlo řešit téměř ihned bez významných investic. Jiné vyžadují složitější úpravy.
„Proto Brno pro letošní rok vyčlenilo 10 milionů korun na odstraňování takovýchto překážek. Usnadní to život handicapovaným lidem nebo matkám s kočárky, kterým mnohdy v přístupu vadí patníky a další překážky,“ uved Petr Hladík, 1. náměstek primátora města Brna. Jako na nejkomplikovanější poukázal na úpravy, které budou součástí plánovaných rekonstrukcí ulic.
Lidé mohou posílat podněty na e-mail bariery@brno.cz. "Letos se začnou odstraňovat bariéry na tramvajové zastávce Bělohorská i na křižovatce ulic Koliště, Dornych a Křenová, kam chodí lidé na městskou policii. Dalším místem je Malinovského náměstí, Šilingrovo náměstí nebo ulice Divadelní a Benešová," doplnil náměstek Hladík.
Město desetimilionovou částku převede v květnu na odbor dopravy, ten společně s městskými firmami Brněnské komunikace a Dopravní podnik města Brna zajistí potřebnou rekonstrukci. "Chceme podobným způsobem odstranit co nejvíc současných překážek. Na letošní rok jich máme naplánovaných sedm," uzavřel Hladík.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Zoo Brno se podílí na unikátním projektu zaměřeném…
- Ceny skipasů na jihu Moravy zůstanou stejné, mírně…
- Stavba školky v Šámalově ulici v Brně za 127 milio…
- V Brně připravují prohlídky kostnice při svíčkách …
- ŘSD chce do konce roku zažádat o stavební povolení…
- Papež podepsal dekret o blahořečení kněží Buly a D…
- Na Brněnské přehradě skončí plavební sezóna, posle…
- V brněnské inscenaci Lazebníka sevillského dostali…
- Provoz na trati Praha – Brno na Blanensku je…
- Řehák a Sparta dostali pokutu za derby, brněnský Ž…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
