fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Bodnutí manžela do srdce si prý nepamatuje! Teď ale ženu soudí za pokus o vraždu

Na útok nožem, který mohl být pro jejího muže kvůli zranění srdce fatální, si prý nepamatuje devětatřicetiletá žena, která stanula před Krajským soudem v Brně za pokus o vraždu.
dita-pokus-vrazdy-red

Foto:

redakce (RED)

Žalobce Ditu Č. viní, že loni po Vánocích kolem druhé hodiny odpoledne v domku v Kosticích na Břeclavsku bodla nožem s čepelí dlouhou 21 centimetrů do hrudníku svého manžela a poranila mu při útoku pravou srdeční komoru.

„Muže zachránili lékaři z Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně. Bez operace a rychle poskytnuté lékařské péče by zcela jistě zemřel,“ zdůraznil státní zástupce.

Obžalovaná, kterou k soudu přivedla eskorta z vazby a jíž za pokus o vraždu hrozí až 20 let vězení, prohlásila, že se cítí být vinna těžkým ublížením na zdraví. A odkázala na svou výpověď z přípravného řízení.

Kriminalistům do protokolu uvedla, že je za manžela vdaná od roku 2018 a mají spolu syna. Kromě něj ještě vychovávali její dceru z předchozího vztahu. „Jejich manželství bylo nahoru dolů. Chvilku se milovali, chvilku by se zabili,“ popsala jejich svazek mužova matka. „Manžel mi jednou nadává, pak je to zase Miláčku sem, miláčku tam!“ potvrdila Dita Č.

A vypověděla také, že se chtěla oběsit poté, co ji muž po prudké hádce vyhodil z domu a ona pak skončila v Psychiatrické nemocnici v Brně. Přiznala se i k pití alkoholu. „Piju většinou denně, hlavně vodku a pivo,“ řekla detektivům obžalovaná.

Osudného dne ji prý manžel poslal na nákup poté, co se pohádali kvůli opravě mlýnku na maso, na kterém připravovali krmení pro psy a prasata.

„Po návratu z nákupu jsem postupně vypila půl litru rumu. Pak si už jen pamatuji, že jsem vařila oběd, ale jak došlo k manželově zranění, to vůbec nevím. Krájela jsem si nožem citrón do čaje, protože mi nebylo dobře a cítila jsem horečku. Pak jsem uviděla krev na špičce nože a vůbec mě nenapadlo, že manželovo zranění může být tak vážné,“ uvedla Dita Č., která prý nechtěla muže zabít, protože ho má stále ráda.

Poškozený si bodnutí nožem pamatuje. „Byla to ale vteřina. Šel jsem pak do vedlejšího pokoje a požádal nevlastní dceru, aby zavolala majiteli domu a záchranku. Podle mě manželka o sobě v době činu vůbec nevěděla, protože byla opilá a měla horečku. Během vteřiny mě bodla a neřekla ani slovo!“ uvedl u soudu manžel obviněné.

Jeho slova o silné opilosti Dity Č. pak v posudku potvrdil soudní lékař, podle něhož kolovalo v krvi obžalované v době činu až 2,8 promile!

Trestní senát líčení odročil na půlku listopadu, kdy chce na návrh obhajoby vyslechnout majitele domu, kde se pokus o vraždu odehrál, a také soudní psychiatričku Martu Holanovou.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT