Brňané o svátcích sportovali, zájem předčil očekávání

Město s akcí počítá i pro příští roky.

  • Foto

    Starez-Sport

Brněnská sportoviště se o svátcích otevřela na tři dny veřejnosti zdarma. Do akce s názvem Dny sportovišť se od 27. do 29. prosince zapojilo 13 sportovních zařízení, ty letošní navštívilo téměř 10 tisíc lidí. Informoval o tom radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Kromě plavání, bruslení a dalších aktivit čekal na návštěvníky na některých místech také doprovodný program. „Jsem moc rád, že je v našem městě o sport zájem i na přelomu roku, akce Dny brněnských sportovišť se už dostala do povědomí Brňanů. Letos si na sportoviště mezi svátky našlo cestu téměř o tři tisíce lidí více než v loňském roce,“ uvedl Suchý.

Ten dále dodal, že se mění zájem o jednotlivá sportoviště, zatímco v loňském roce byl největší zájem o kluziště za Lužánkami, letos si našlo nejvíce lidí cestu na nedaleký plavecký stadion, navíc se zvýšil počet předem ohlášených rezervací.

„Zaujal také netradiční doprovodný program, lidé zkoušeli vodní trampolínu, jízdu na paddleboardech a zájem byl i o jízdu na tobogánu, kde byl udělen i mistrovský titul,“ uzavřel Suchý.