fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Brněnská hromadná doprava začala jezdit v prázdninovém režimu

olb9346-edit-1

Foto:

DPMB (archiv)

Spoje v brněnské MHD pojedou až do odvolání podle prázdninových jízdních řádů. Důvodem je vysoká nemocnost řidičů a zároveň pokles počtu cestujících kvůli aktuální epidemické covidové situaci, uvedl už dříve dopravní podnik na svém twitterovém účtu. V čase dopravní špičky podnik spoje posílí, aby nebyly ty nejvytíženější přeplněné.

Už v minulém týdnu také přestaly jezdit některé autobusové spoje v krajském integrovaném systému kvůli tomu, že nebyli k dispozici řidiči. Cestující by proto měli sledovat aplikaci Poseidon, kam společnost Kordis JMK každý den dává aktuální informace o vynechaných spojích. Zatím jde pouze o jednotlivé případy.

Mluvčí Kordisu i dopravního podniku už v minulých dnech uváděli, že situace se zajištěním provozu je na hraně. V dopravním podniku v týdnu chybělo 15 procent řidičů ze 1400 a vypravit spoje se dařilo jen díky tomu, že zdraví byli ochotni sloužit přesčasy, a díky brigádníkům. Mluvčí Hana Tomaštíková také uváděla, že covid byl důvodem jen malého množství absencí a že řidiči byli doma i s jinými nemocemi, nebo museli být doma s nemocnými dětmi.

Intervaly mezi spoji jsou v prázdninovém provozu větší než v pracovní dny, ale kratší než o víkendech.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT