fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Brněnská nemocnice u sv. Anny zprovozní ambulanci pro uprchlíky v pondělí

snimek-obrazovky-2022-03-18-174124

Foto:

redakce (MOŠ archiv)

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně příští pondělí zprovozní takzvaný UA point, ambulanci, která bude zajišťovat zdravotní péči pro ukrajinské uprchlíky. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Ve FN Brno UA point funguje na informacích, odkud jsou uprchlíci přesměrováváni na konkrétní ambulance, informovala mluví této nemocnice Veronika Plachá. O zřízení takzvaných UA pointů rozhodlo v tomto týdnu ministerstvo zdravotnictví, fakultní nemocnice po celé ČR je musejí zřídit během několika dní.

UA point svatoanenské nemocnice začne fungovat na detašovaném pracovišti zařízení ve Výstavní 17, tedy v blízkosti Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině na BVV. Válečným uprchlíkům nabídne přítomnost tlumočníka a možnost návazné péče. V zařízení není pediatrie, UA point tak poskytne zdravotní péči jen dospělým. Ze stejného důvodu neposkytne péči gynekologickou a porodnickou.

"Ambulance by měla sloužit jako přechodná stanice pro ty, kteří potřebují lékařskou péči, například předepsat léky na chronická onemocnění nebo antibiotika a prozatím zde nenašli praktického lékaře nebo daného specialistu," uvedl lékařský náměstek zařízení Jindřich Olšovský.

UA point bude v provozu každý všední den od 7:00 do 15:00. Mimo provozní dobu a v akutních případech, jako jsou úrazy nebo náhlé změny zdravotního stavu, mohou uprchlíci z Ukrajiny směřovat do areálu nemocnice v Pekařské ulici, a to na urgentní příjem v budově B1.

Bohunická FN Brno už v týdnu zřídila UA point na informacích ve výškové budově L. "Uprchlíci jsou z něj přesměrováváni s konkrétními problémy na konkrétní kliniky. Pacienti chodí s problémy napříč spektrem celé nemocnice, musíme je tedy vyšetřit na konkrétní ambulanci," uzavřela Plachá.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT