V nepřeberné nabídce hudebních a hlavně rockových festivalů by se páteční akce v Náramči u Třebíče mohla jevit jako bezvýznamná. Ovšem ne tak pro skalní fanoušky moravské formace Regon. Ta sice svoji koncertní činnost omezuje už jen na nějaké tři – čtyři vystoupení ročně, ovšem tentokrát šlo o mimořádnou událost. Po 22 letech vydala skupina nové album a kotouček s názvem Dirty History zde v přítomnosti Miloše Dodo Doležala, Darie Hrubé a hlavně více než tisícovky posluchačů pokřtila.

Večer odstartovala formace Dejavu, která je složena částečně ze členů Regonu, ať již bývalých či současných, částečně ze spřátelených muzikantů. A od začátku bylo jasné, že se zde lidičky bdou královsky bavit, i když stále mírně poprchávalo. Po Dejavu pódium ovládl zpěvák a kytarista Miloš Dodo Doležel (ex Vitacit) se svojí partou. Po zhruba hodinovém setu, kde zazněl i jeho největší hit Soudím, se na pódiu objevil Regon v sestavě, ve které nahrál nové CD, tedy Jirka Štěpánek, Hans Jiříček, Honza Kotas , Pavel Kubát a Pavel Štěpánek, aby album představili v koncertní podobě. Po čtyřech skladbách pak na pódium pozvali Doda s Dariou, aby slavnostně novou desku pokřtili. 

Nakonec z pódia zazněly všechny skladby z metalově laděného Dirty History a večer zakončila „klasická“ sestava Regonu s největšími hity, jako Uznání nebo Vracím se. Přes drobné nepříjemnosti v podobě občasného deště a příliš pěnivého piva si všichni, kdo z pátka na sobotu zavítali do Náramče, tuto akci parádně užili. Ať tedy po nosičích Sonja, Hon na štěstí a Drahej špás baví příznivce Regonu i nová deska Dirty History.