fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Brněnská ZŠ Antonínská bude mít nové hřiště na střeše tělocvičny

Foto:

vizualizace - MČ Brno-střed

Nové hřiště na střeše tělocvičny by se mělo stát třešničkou na dortu po letošních velkých stavebních úpravách Základní školy Antonínská v Brně.

Modernizace této školy byla podle místostarosty Brna-středu Martina Vrubela (KDU-ČSL) největší stavební akcí v oblasti školství v této městské části. Veškeré úpravy tam stavbaři dokončí v průběhu jara a léta příštího roku.

Přibydou nové moderní učebny

„Škola se díky velkým stavebním úpravám stala bezbariérovou. Do bočního schodiště tam totiž řemeslníci vestavěli výtah, který zpřístupnil všechny podlaží školy. Kromě toho v objektu udělali nové bezbariérové toalety,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN Vrubel.

Hlavní část úprav školy podle něj spočívala ve vybudování nové tělocvičny a nových moderních odborných učeben. „Tyto prostory si žáci užijí už od 2. pololetí aktuálního školního roku. Na jaře 2023 pak stavaři dokončí venkovní hřiště, umístěné na střeše tělocvičny a relaxační zóny na střechách učeben. Přes léto pak bude dokončena rekonstrukce předprostoru před základní školou,“ uvedl místostarosta pro školství a bytovou politiku.

Zateplí školní budovy

V návaznosti na růst cen energií pak chtějí představitelé radnice pokračovat ve snižování energetické náročnosti budov našich škol a školních jídelen.

„Příští rok máme v plánu zateplit budovu Mateřské školy Úvoz a zrekonstruovat kuchyni ve školní jídelně Úvoz a výdejnu jídel v Základní škole Hroznová. Na poslední chvíli se nám podařilo získat finance i na zateplení mateřské školy Tučkova,“ vypočítává Martin Vrubel.

Radnice podle něj získala i peníze na řešení dlouhodobého havarijního stavu římsy a fasády budovy Základní školy Rašínova, která spadá pod ZŠ Husova.

Chtějí získat peníze na školní psychology

Kromě stavebních úprav chtějí pomoci školám získat finance na školní psychology, speciální pedagogy a pedagogy volného času.

„Uvědomujeme si, že kvalitu školství ovlivňují hlavně lidé. Proto chceme pomoci našim školám vyjednat u magistrátu finance na zajištění velmi potřebných školních psychologů, speciálních pedagogů, a tam, kde je to potřeba i pedagogů volného času,“ doplnil Vrubel.

Líbí se mi

3
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT