Brněnské Mendlovo náměstí se od soboty částečně zprůjezdní

  • Zdroj

    kopemezabrno.cz

Práce na Mendlově náměstí, tedy rekonstrukce vodovodu a kanalizace, se v sobotu 18. prosince přesunou do druhé etapy. Díky tomu dojde k částečnému zprůjezdnění náměstí. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Do svých tras se vrátí autobusové linky MHD 84 a N98. Do 15. 1. 2022 bude autům umožněn průjezd jedním jízdním pruhem kolem kláštera ve směru od Úvozu k Hlinkám. „Z Mendlova náměstí na Křížovou se řidiči dostanou vždy jedním pruhem pro každý směr, tedy směrem od Úvozu jeden pruh, směrem od Veletržní rovněž jeden pruh,“ popsala Dudková. Průjezdná je i trasa z Křížové směrem na Úvoz. Přes vánoční svátky budou práce na stavbě přerušeny a pokračovat budou zase od 5. 1.2022.

Od poloviny ledna příštího roku je pak v plánu třetí etapa prací. Zůstane výše uvedené omezení v oblasti výjezdu z Mendlova náměstí na Křížovou. „Platná bude i částečná uzavírka Mendlova náměstí v úseku od Úvozu po Hlinky, kde kolem kláštera projedou řidiči jednosměrným jízdním pruhem. Trvá také uzavírka Výstavní v ústí do Mendlova náměstí. Ulice Pivovarská bude jednosměrná z Hlinek. Z ulice Hlinky se lidé nedostanou na Mendlovo náměstí,“dodala Dudková.

Zdroj: 
MMB