Brněnské městské nemocnice chtějí modernizovat, žádají společně o stovky milionů korun

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazová nemocnice, jejichž zřizovatelem je město Brno, budou žádat o stovky milionů korun na modernizaci. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

 Žádost podávají obě nemocnice v rámci nástroje REACT-EU, který má pomoci zotavení společnosti z krize způsobené pandemií COVID-19. Připraveny jsou tři projekty.

“Prvním je pořízení zdravotnických přístrojů a technologií na pracovištích urgentního příjmu Nemocnice Milosrdných bratří ve výši 150 milionů korun. Druhým pořízení zdravotnického vybavení, přístrojů a technologií na oddělení rehabilitace a v léčebně dlouhodobě nemocných v Nemocnici Milosrdných bratří. Tento projekt vychází na 34 milionů korun. Poslední projekt se zaměřuje na pořízení přístrojového vybavení a potřebných technologií na urgentní příjem Úrazové Nemocnice ve výši 140 milionů korun,” popsal Hladík.

V rámci nástroje REACT-EU stanovilo Ministerstvo zdravotnictví tři prioritní oblasti podpory. Rozvoj a modernizace sítě urgentních příjmů, Rozvoj a zvýšení odolnosti poskytovatelů péče o zvlášť ohrožené pacienty a Rozvoj významných laboratorních kapacit zdravotních ústavů, nemocnic, krajských hygienických stanic nebo infektologických pracovišť.